Casper Nirvana BIOS Güncelleme Sorunu

tareBB

Kilopat
Daha fazla  
Casper Nirvana NB 15.6" (CND.2410-8M35P) adlı bir laptopum var ve eskiden, Casper Pegatron A15 BIOS Güncelleme Rehberi | Technopat Sosyal konusundan yararlanarak BIOS sürümünü 303'e güncellemiştim. Windows 10 kullanırken bazen bilgisayarı açma tuşunu bastığımda Casper logosu geliyor. Bir süre sonra F1'e basıyorum siyah ekranda kalıyor, ardından bilgisayarı kapatıp açarken F2'ye basıp BIOS ekranına giriyorum. Oradan SATA Configuration ayarlarından AHCI'yi IDE yapıyorum ve ayarları kaydedip BIOS'tan çıkıyorum. Yine Casper logosu geliyor F1' basıyorum. Windows logosu geliyor bir süre sonra mavi ekran veriyor. Ardından yine aynı şekilde BIOS'a giriyorum IDE'yi AHCI yapıyorum ve bilgisayar açılıyor. Bazen 1 kerede oluyor bazen 2 kerede. Ama ancak böyle oluyor.

Bende bu sorunumun BIOS'tan kaynaklandığını düşünüyorum. CASPER CN, CM Serisi leptoplar A15FB, A15EC, A15YA, A15FD, A15/C51F0A84, A15CR Bu linkte ki BIOS güncellemesini denedim ama daha ilk adım işe yaramadı. Böyle sorunu olan ve çözümünü bilen veya BIOS'umu nasıl güncelleyebileceğimi bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? En azindan eski 212 BIOS sürüm linkini verebilen birisi var mı ? Eski BIOS'u yükleyip Windows 7'ye geri dönmeyi düşünüyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı