Casper Nirvana C500 RAM önerisi

Bütçe
500 TL

Berktheles

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, aktif olarak yazılım ve tasarım ile uğraşmaktayım, proje hazırlarken emulatör çalıştırdığımdan dolayı 4 (2+2) GB RAM ve HDD ile bir ürün ortaya koyamıyordum.
Ancak SSD kullandığım için şu an bile işim inanılmaz kolaylaştı. Aynı şekilde RAM'i de 2+8 olarak yükseltmek istiyorum ancak uygun RAM'i bulamıyorum. Casper Nirvana C500 modelimde DDR3L Sodim kullanmam gerektiğini biliyorum ancak yine de hata ile karşılaşmak istememekteyim. Aşağıya CPU-Z Memory ve SPD ekran görüntülerimi bırakıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

cpuz-1.PNG

cpuz-2.PNG

Dosya Ekleri

• cpuz-1.PNG
    cpuz-1.PNG
    104,7 KB · Görüntüleme: 60
RAM Bulmaktan önce anakartının tek slotta kaç GB desteklediğini öğrenmelisin.
Merhaba, daha önceki konu başlıklarında da yükseltildiğini gördüm. benimki gibi diğer nirvana C500 kullanıcılarının da ram yükselttiklerini gördüm. Desteklediğine kesin olarak eminim ama yine de kesinleşmesi için arama yaptım ama Casper V01 D15D anakartımın kaç gb desteklediğini bulamadım. Ek olarak cpuzden başka ekran fotoğrafları da ekliyorum.
cpuz-3.PNG

cpuz-4.PNG
cpuz-5.PNG

RAM Bulmaktan önce anakartının tek slotta kaç GB desteklediğini öğrenmelisin.
Evet 8+8 16 gb destekliyor ben de 8+2 yapmak istiyorum istteki ekran fotoğraftaki crucial ramlerle uyumlu çalışabilecek bir ram arayışı içerisindeyim (voltajı 1.35v olduğu için de (cpuz de altta yazıyor) sanırım ddr3l kullanmalıyım.
resim_2020-11-14_030746.png

Son düzenleme:
Dostum senin işlemcini kullanan en son çıkan C500 modeli bile toplamda 8(4+4) GB RAM destekliyor.

Emin olmak istiyorsan aşağıdaki program toplam kapasiteyi gösteriyor.

Dostum senin işlemcini kullanan en son çıkan C500 modeli bile toplamda 8(4+4) GB RAM destekliyor.

Emin olmak istiyorsan aşağıdaki program toplam kapasiteyi gösteriyor.

Evet dün akşam yazdıktan hemen sonra yeniden yazıp aida64 sonuçlarını da atmıştım hocam yukarıda var 8+8 ama hangi rami alayim onu bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı