Çözüldü Casper Nirvana C500 yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efatihc

Centipat
İyi günler, Casper Nirvana C500 modeline sahibim 8 GB RAM ve 1 TB hard disk mevcut bilgisayarımda sormak istediğim ilk şey yükseltmek için almam gereken RAM modeli ve ne kadara kadar yükseltme yapabilirim 16 / 32, ikinci danışmak istediğim konu SSD takmak istiyorum mevcut hard diski çıkarıp bunun içinde uygun modeller hakkında bilgi almalıyım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (17).png
    31,2 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    27,4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Alman gereken RAM modeli; 8 GB 1600 MHz CL 11 1.35V ancak ne kadar yükseltme yapabiliyorsun, onu internette bulamadım. Anakart modeliniz nedir?

Biraz teknik detaya gireceğim, okumak istemezseniz direkt sona geçin ; şu an dizüstü bilgisayarınızda bulunan harddisk boyutu büyük ihtimalle 2.5" boyutuna sahiptir. Şu an piyasada olan SATA SSD boyutları da 2.5" olarak üretilir. Yani alacağınız her S-ATA SSD uyumlu olacaktır.
Alman gereken RAM modeli; 8 GB 1600 MHz CL 11 1.35V ancak ne kadar yükseltme yapabiliyorsun, onu internette bulamadım. Anakart modeliniz nedir?

Biraz teknik detaya gireceğim, okumak istemezseniz direkt sona geçin ; şu an dizüstü bilgisayarınızda bulunan harddisk boyutu büyük ihtimalle 2.5" boyutuna sahiptir. Şu an piyasada olan SATA SSD boyutları da 2.5" olarak üretilir. Yani alacağınız her S-ATA SSD uyumlu olacaktır.

Çözüm
Bende de aynı bilgisayar var M.2 SSD yuvasına SSD taktım ama görmüyor güncel BIOS driver lazım anakart modeli Pegatron D15k.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…