Casper Nirvana C700 Boş SATA Slot Desteği

halill.celik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Casper Nirvana C700 laptopum var.
  • Intel i7 6500U 2.5 GHz
  • Nvidia GT 940M 2 GB
  • 16 GB RAM
  • 1 TB HDD
Ben bu bilgisayara SSD takmak istiyorum ama HDD'yi çıkarmak istemiyorum. Bazı laptoplarda bunun için mevcut alan var diye duydum, bu bilgisayarda var mı? Eğer yoksa bu işlemi nasıl yapabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Casper'ın sitesinden bakıp sana bunları söylüyorum.
Teknik Özellikler
Vermiş olduğum 1. linkte laptobun kendi sitesinde M.2 SSD'li şekilde satıldığı gözleniyor. Ayrıyeten vermiş olduğum 2. linkte de senin laptobunun aynı özellikte SSD'li şekilde M.2 slotunu kullarak satıldığı da gözlenebiliyor.
Casper Nirvana C7K.6500-B145P
Buradan da anlaşılacağı üzere sisteminde M.2 slotu var olduğuna ulaşılabilir. HDD'yi sökmeden anakartın üzerindeki M.2 SSD slotunu kullanarak SSD satın alıp takabilirsin.
Ama sana kesin tavsiyeyi ben değil Casper'ın müşteri hizmetleri verebilir. Onları arayıp laptobunun modelini tam bir şekilde belirterek yardım istemelisin. Labtobumda M.2 SSD slotu var mı diye sormalısın. Yardımcı oluduysam eğer mesajı beğenerek teşekkür edebilirsin:D.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı