Casper Nirvana CPU, RAM ve HDD Kullanımı Sorunu

darknesss50

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar, 4 yıl önce aldığım Casper Nirvana Laptop var. Eskiden cihazda Windows Vista Home Premium vardı. Ben Windows 8.1 Pro kurdum. Her şey çok normaldi fakat bu sabah bilgisayar ağırlaştı. HDD Kullanımı %100'den aşağı inmiyor, RAM Kullanımı sürekli %70-%80 arasında, CPU kullanımı %20 vs. bunlar cihaz boştayken oluyor. GTA 5 gibi çoğu oyunu kasmadan oynayabiliyorum ama artık o da çok kasmaya başladı. Resim ekledim. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
  • İşlemci: Intel Core2 Quad Q9000 2.70 GHz 6MB L2 Cache 4 Çekirdekli
  • RAM: 4 GB DDR3 1066 MHz
  • HDD: 500 GB SATA 7200 RPM
  • Ekran Kartı: 1 GB DDR3 256 Bit NVIDIA GeForce 9800GS
  • Anakart: Intel PM4
KULLANIM.png

Bilgisayarı ilk açtığınız zaman disk kullanımı %100 veya %99 olması normal. Bir süre sonra düşmesi gerekiyor. Bilgsayarı Windows 7 64 bit e çevirip bi deneyin eğer düzelmezse büyük ihtimalle HDD hasar görmüş olabilir.

Bilgisayarı ilk açtığınız zaman disk kullanımı %100 veya %99 olması normal. Bir süre sonra düşmesi gerekiyor. Bilgsayarı Windows 7 64 bit e çevirip bi deneyin eğer düzelmezse büyük ihtimalle HDD hasar görmüş olabilir.
Windows 7 64bit kurduktan sonra rahata kavuştu. Ama Bu bilgisayar 8.1 değil 10 bile kaldırıyor ama neden 8.1 de böyle yapıyor. Windows 7 artık modern değil. Ne önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı