Casper Nirvana CSD görüntü problemi

musaolcayy

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Yıllardır devam eden bir problem ile artık yüzleşmeye karar verdim ve sizlerin yardımlarını bekliyorum.

Arkadaşlar maalesef ki bir Casper Laptop'a sahibim. Nirvana csd gtec-940. Bu malum cihaz bana hediye gelmişti ve elime ilk aldığımdan beridir o kadar yavaş ki dükkanımdaki Pentium cihazım daha hızlı çalışıyor. Velhasıl epey bir süre kullanmadım zaten. Sonra cihaz yere düştü. Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kapanmaya başladı açtık baktık işlemci etrafındaki dört vidadan bir tanesi kırılmış. Bir şekil bir şey yaptık oraya oldu gibi. Sonra problemler şöyle devam etmeye başladı.

1. PC artık kapanmıyordu ama bir gün PC başlat ekranında kalmaya başladı oraya kadar geliyor ama başlat ekranında kesinlikle ne şifre giriliyor ne bir şey yapılıyor haliyle de masaüstüne giremiyordum. Bilgisayarcıya götürdüm Windows'un çöktüğünü ve RAM'in arızalı olduğunu söyledi. İki adet 6 GB RAM vardı. Bir tanesini söktü ve Windows yeniden kurdu. Kurdu kurmasına da görüntülerde bir anormallikler oldu.

2. Daha sonra bir SSD aldım. Bu kez ona Windows yükledik görüntüler yine abuk subuk ama PC çalışıyordu. Problemin ekran kartından kaynaklandığı varsayılarak ekran kartı devre dışı bırakılmıştı. Sonra ben rahat durmadım ekran kartını aktif ettim ve bilgisayar kapandı açıldı Casper yazısı geldi ve ondan sonra inanılmaz bir ağırlık PC'de mouse bile hareket etmiyor ekran bir geliyor bir gidiyor. Mouse biraz hareket ediyor tekrar ekran açılıp kapanmaya başlıyor.

3. sonra tekrar başka bir bilgisayarcıya götürdüm mecidiyeköy'de burası. Problemin işlemcide olduğunu i7 işlemcinin de 2.000 TL civarında olduğunu söyledi ben de tabii ki yaptırmadım aldım PC eve geldim. Ama aklıma takıldı tabii ki.

4. bugün de eski HDD'yi bir takıyım öyle çalıştırmayı deneyeyim dedim bir de ne olsun şu an bu satırları işlemcisi bozuk olan laptoptan yazıyorum. SSD taktığımda ise yine aynı şekilde masaüstü gelmiyor ekran açılıp kapanıyor.

5. SSD diski ise masaüstü PC'de DVD'ROM socketine takıp çalıştırmaya çalıştığımda ise bilgisayarımda hiçbir şey gelmiyor. DVD-ROM tekrar socketi taktığımda ise çalışıyor.

Anlayan arkadaşlarımız lütfen cevaplarsa çok sevinirim sorun tam olarak nerede? Bilgisayara gerçekten ihtiyacım var ama ekran kartı uygulamasına falan girdiğimde pixel pixel hatalar alıyorum.

Ekleyeceğim görseller biraz daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim. İyi akşamlar herkese.

Dosya Ekleri

• IMG_4091.jpeg
    IMG_4091.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_4093.jpeg
    IMG_4093.jpeg
    84,9 KB · Görüntüleme: 44
  • pc hata1.png
    pc hata1.png
    76,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarından harici grafik birimini devre dışı bırakın. Eğer bunu yapamazsanız güvenli moda girip DDU ile sürücüsünü kaldırın. Windows Update'in güncellemesini de engelleyin.

BIOS ayarlarından harici grafik birimini devre dışı bırakın. Eğer bunu yapamazsanız güvenli moda girip DDU ile sürücüsünü kaldırın. Windows Update'in güncellemesini de engelleyin.
SSD ile çalıştırdığımda hiç bir işlem yapmama izin vermiyor pc. BIOS'a girmek de dahil

Geri
Yukarı