Casper Nirvana F600 Gold dizüstü bilgisayarıa güç gelmiyor

ouzo1907

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Casper Nirvana F600 Gold marka laptopun şarj aletini yanıma almadığım için internetten başka bir şarj aleti aldım. Şarj aletini bilgisayara taktığımda şarj ışığı yanıyordu ve şarj oluyor simgesi gözükmesine rağmen pil bitiyordu.

İnternette izlediğim birkaç videoda bilgisayarım-aygıtlar-piller alt kategorisindeki seçenekleri devre dışı bıraktım. Bu arada pil gücü 0 olmak üzereydi. Devre dışı bıraktığım yerleri aktif etmek istediğimde bilgisayar kapandı ve şu an açılmıyor. Pili çıkarttım sadece güç kablosu ile denedim ama yine çalışmadı.

Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba, Casper Nirvana F600 Gold marka laptopun şarj aletini yanıma almadığım için internetten başka bir şarj aleti aldım. Şarj aletini bilgisayara taktığımda şarj ışığı yanıyordu ve şarj oluyor simgesi gözükmesine rağmen pil bitiyordu.

İnternette izlediğim birkaç videoda bilgisayarım-aygıtlar-piller alt kategorisindeki seçenekleri devre dışı bıraktım. Bu arada pil gücü 0 olmak üzereydi. Devre dışı bıraktığım yerleri aktif etmek istediğimde bilgisayar kapandı ve şu an açılmıyor. Pili çıkarttım sadece güç kablosu ile denedim ama yine çalışmadı.

Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Casper logosu geliyor mu?

Hayır hocam bilgisayar tamamen kapandı ne pil nede şarj aleti ile açılmıyor.

Peki bunun çözümü nedir ?
Batarya ile acilmamasinin nedeni bataryanin bitik olmasi, adaptor ile de calismamasinin nedeni adaptorun kalitesiz olmasi olabilir. Orijinal bir adaptor temin edip deneyin bence.

Peki bunun çözümü nedir ?
Pil surucusu en kotu ihtimalle Windows acilirken yuklenir, sizin bilgisayar direkt acilmiyor yani Windows acilma kismina gelmiyor.

Çok teşekkür ederim hocam 3 gün sonra yaşadığım yere gidiyorum orijinal adaptörüm orada , umarım çalışır..
Oyle umalim hocam, ayni bilgisayar bende de var bataryasi gercekten igrenc. Batarya bitince kabloyu taksam bile calismiyor bir sure.

Ha sorayim bir de, turuncu isik yaniyor mu? Turuncu yaniyorsa sarj oluyordur 1 saat falan bekleyin belki olur. Turuncu yanmiyorsa buyuk ihtimalle adaptorden kaynakli.

Oyle umalim hocam, ayni bilgisayar bende de var bataryasi gercekten igrenc. Batarya bitince kabloyu taksam bile calismiyor bir sure.

Ha sorayim bir de, turuncu isik yaniyor mu? Turuncu yaniyorsa şarj oluyordur 1 saat falan bekleyin belki olur. Turuncu yanmiyorsa buyuk ihtimalle adaptorden kaynakli.

Turuncu ışık yanmıyor hocam. İnşallah adaptörden kaynaklıdır. Açıkçası kısa devre yaptım diye korktum. Üç gün sonra demeyebileceğim artık. Tekrar teşekkür ederim.

Turuncu ışık yanmıyor hocam. İnşallah adaptörden kaynaklıdır. Açıkçası kısa devre yaptım diye korktum. Üç gün sonra demeyebileceğim artık. Tekrar teşekkür ederim.
Kisa devre yapmak icin donanimsal olarak dokunman lazim yani batarya pinlerine kablo falan sokman lazim ki yapmadigini dusunuyorum :D O isik yanmiyorsa cok yuksek ihtimalle adaptor calismiyor. Cunku ben batarya bitikken adaptor takarsam isik yaniyor her sekilde sadece beklemek gerekiyor.

Kisa devre yapmak icin donanimsal olarak dokunman lazim yani batarya pinlerine kablo falan sokman lazim ki yapmadigini dusunuyorum :D O isik yanmiyorsa cok yuksek ihtimalle adaptor calismiyor. Cunku ben batarya bitikken adaptor takarsam isik yaniyor her sekilde sadece beklemek gerekiyor.
:) Yok öyle bir şey yapmadım da korktum ama açılmayınca turuncu ışık yanmayınca. En kötüsü geldi aklıma :)

Yeni konular

Geri
Yukarı