Başarılı Kurulum Casper Nirvana F650 - Big Sur 11.6/Windows 11

Merhaba, ilk başta kurulumda bir kaç hatayla karşılaştım (disk2: device is write locked ve bir kaç kext sorunu) sonrasında bu sorunları hallettim başarılı bir şekilde kurdum. Windows 11'in yanına kurdum şu an ikiside sorunsuz çalışıyor, harddiskte kullanıyorum gayet akıcı. İnternet için USB Wi-Fi kullanıyorum sadece onu çalıştırmak için çok uğraştım. Çalışmayan özellikler uyku, touchpad (ilk başta çalışıyordu sonradan gitti), bluetooth ve ses (ses için ses kartı kullanıyorum). OpenCore sürümü 0.7.3 .

Sistem özellikleri:
•i5-8250U
•Intel UHD Graphics 620
•8 GB 2133 MHz RAM
•480 GB SSD (Windows 11) / 1 TB 5400RPM HDD (150 GB'lik bölümü Big Sur)
•Ralink RT 5370 USB Wi-Fi / RTL8111 Ethernet

Ekran Resmi 2021-09-25 14.07.25.png

İşlemcim neden i7 gözüküyor bilmiyorum ama düzgün çalışıyor :D. (Seri numarası önemli mi bilmiyorum ama yine de gizledim.)
Ekran Resmi 2021-09-19 15.47.49.png

Bu da HDMI ile televizyona bağladığım hali.
Ekran Resmi 2021-09-25 13.53.26.png

Ekran Resmi 2021-09-25 13.56.44.png

Son düzenleme:
Merhaba bende de aynı model laptop var kurulum rehberiniz nedir paylaşır mısınız biz de yararlanalım.
Hocam şimdi bilgisayarda değilim, gündüz vakti EFI dosyasını paylaşıp neler yapacağınızı anlatabilirim. Hem siz de EFI ayarlamakla uğraşmamış olursunuz. Bu arada önerim Monterey kurmanız, bende şuan Monterey kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Bir de üstte yazdığım çoğu sorun çözüldü.

Bu arada Wi-Fi çalışmıyor, çünkü uyumsuz. Ethernet ile kullanabilirsiniz ya da uyumlu bir USB Wi-Fi alabilirsiniz. Uğraşmak isterseniz Wi-Fi kartınızı da değiştirebilirsiniz.
Hayırlı olsun.
Sağ olun hocam.

Son düzenleme:
Vallahi verem etti ne Kali Linux kurabildim ne Ubuntu siyah ekranda kalıyor değişik yazılar çikiyor kapatıyor kendini laptop en son Casper'e yazdım ondan da bir dönüş olmadı bekliyorum ne diyecekler.

Vallahi verem etti ne Kali Linux kurabildim ne Ubuntu siyah ekranda kalıyor değişik yazılar çikiyor kapatıyor kendini laptop en son Casper'e yazdım ondan da bir dönüş olmadı bekliyorum ne diyecekler.
Hocam siz Linux mu karacaksınız macOS mu? O sorun için çözümü biliyorum fakat burada konu dışı olacak, bunun hakkında bir konu açabilirsiniz.

Tamam karselim kurulum rehberi nasıldir anlatırsan çok faydalı bir sey yapmıs olursun dua ederim 😏
Macos kurarım halihazırda çalışıyor madem
Hocam şimdi bilgisayarda değilim, gündüz vakti EFI dosyasını paylaşıp neler yapacağınızı anlatabilirim. Hem siz de EFI ayarlamakla uğraşmamış olursunuz. Bu arada önerim Monterey kurmanız, bende şuan Monterey kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Bir de üstte yazdığım çoğu sorun çözüldü.

Bu arada Wi-Fi çalışmıyor, çünkü uyumsuz. Ethernet ile kullanabilirsiniz ya da uyumlu bir USB Wi-Fi alabilirsiniz. Uğraşmak isterseniz Wi-Fi kartınızı da değiştirebilirsiniz.

Sağ olun hocam.

Hocam siz Linux mu karacaksınız macOS mu? O sorun için çözümü biliyorum fakat burada konu dışı olacak, bunun hakkında bir konu açabilirsiniz.

Geri
Yukarı