Casper Nirvana F650 Dolby Sürücü Sorunu

Exinie

Kilopat
Arkadaşlar, Dolby programını açarken hata veriyordu sürücü dosyaları falan eksik diye biz de kutudan çıkan DVD'yi takıp ses sürücüsünü silip kurduk fakat Dolby gelmedi. Dolby'nin sitesinden indirmeye çalıştık fakat Casper hariç bir sürü marka vardı. Nasıl indirebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olsa da indirsek keşke donanımı var yazılımı yok :D

Ses sürücülerini kurduktan sonra üretici sitesinden aşağıda verdiğim bağlantıdan Dolby ayarlarına ulaşılabilir.

Genel de Lenovo veya başka üretici markanın yayınladığı yazılımı kurunca kendisi otomatik Windows 10 mağazasından indirerek kuruyor. Bunu normal elle arayınca bulamazsın, ben de kurulu olduğu için mağazadan direk herkese açık bir bağlantı adresini kopyalayarak paylaştım. Dolby sürücüleri olan bir ses sürücü codek kurunca uygulamayı kullanılabilir.

Ses sürücülerini kurduktan sonra üretici sitesinden aşağıda verdiğim bağlantıdan Dolby ayarlarına ulaşılabilir.

1600171302324.png

@PikaTak Casper'a mail at modelini belirt ve uyumlu ses sürücüyü iste. Sitesinde varsa indir ses sürücüyü.
Sitesindeki sürücüyü indirip kurunca direkt Dolby de yüklendi. :D Keşke bu kadar kolay olacağını tahmin etseydim.

Yeni konular

Geri
Yukarı