Casper Nirvana F650 Gold üst kasa çatlaması

ALİ YLDZ

Hectopat
İyi günler yukarıdaki yorumda okuduğunuz gibi üst sol kenar çatladı.
Üst kasanın yedek parçasını bulamadım bir sorun olur mu?
Babam da diyor ki Japon'la yapıştıralım diyor sizce bu ne kadar mantıklıdır.
Böyle kullansam sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20230315_152142.jpg
    IMG_20230315_152142.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 125
İyi günler yukarıdaki yorumda okuduğunuz gibi üst sol kenar çatladı.
Üst kasanın yedek parçasını bulamadım bir sorun olur mu?
Babam da diyor ki Japon'la yapıştıralım diyor sizce bu ne kadar mantıklıdır.
Böyle kullansam sorun olur mu?
Japonla sakın yapıştırmayın plastiği eritirsiniz ve o çatlaktan japon sızarsa başınıza bela açma ihtimali çok yüksek. Laptopun kapağını açarken çok dikkatli açman lazım ki çatlak büyümesin. Benim önerim eğer bir yere götürmüyorsan kapağını kapatma ve öyle kullanman sana bir sorun çıkarmaz.

Japon'la sakın yapıştırmayın plastiği eritirsiniz ve o çatlaktan Japon sızarsa başınıza bela açma ihtimali çok yüksek. Laptopun kapağını açarken çok dikkatli açman lazım ki çatlak büyümesin. Benim önerim eğer bir yere götürmüyorsan kapağını kapatma ve öyle kullanman sana bir sorun çıkarmaz.

Kolay çatlamasının hiçbir şansı yok çünkü yavaş kapa aç kullanıyordum ki.
2 sene önce servise gönderdim bakan arkadaş alt kapaktaki bir vidayı tam sıkmamış bir kullanma esnasında vida kendi kendine çıktı nasıl olduysa kendim vidayı geri yerine sıktım.
İnternetten baktığımda aynı modelde aynı yerden çatlamış olan birkaç kişide görüdüm.

Kolay çatlamasının hiçbir şansı yok çünkü yavaş kapa aç kullanıyordum ki.
2 sene önce servise gönderdim bakan arkadaş alt kapaktaki bir vidayı tam sıkmamış bir kullanma esnasında vida kendi kendine çıktı nasıl olduysa kendim vidayı geri yerine sıktım.
İnternetten baktığımda aynı modelde aynı yerden çatlamış olan birkaç kişide görüdüm.
Bazı kişiler laptopun kapağını köşelerinden açarlar tam ortasından açmaları gerekirken. Ama şunu diyebilirim ki Casper'ın kasayı temin ettiği firmanın ürünlerinde kronik sorun var ki başına gelmiş. Ona yapabileceğin bir şey yok kasa değişimi haricinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı