Casper Nirvana F700'e Windows 8.1 yüklemek

Faruk T

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım Casper Nirvana F700-7500
Özellikleri;
Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU @ 2.7GHz 2.9GHz
12GB Crucial RAM 2133MHz CL15
Intel(R) HD Graphics 620 2GB VRAM
Nvidia GeForce GTX 950M GPU 4GB VRAM
1TB WD HDD 5400 RPM
-
Sanırım yeterince bilgi verdim. Başka istediğiniz bilgi olursa söylerim. Bir kere bu cihaza Windows 8.1 yüklemeyi denemiştim. Yüklendi de, açtım, masaüstündeydim, ama Wi-Fi bir türlü bağlanmıyordu! Wi-Fi kartımın sürücüsü yokmuş. Ben de Casper'ın sitesinden gittim, tüm sürücüleri indirdim. Wi-Fi kartının sürücüsü yüklendi, ama bazı sürücülerde "Sistem gereksinimleri karşılanmıyor" benzeri bir hata aldım, belki Windows güncellemelerini yapmadım diye olduğunu düşündüm, ayarlara girdim, güncellemeleri indirdim, ve kurulumu başlattım. Birkaç yeniden başlatma sonrası, güncellemeleri bittiğini varsayarak bilgisayara baktım, ekranda "Donanım desteklenmiyor" hatası vardı.
Hata:
1610524449524.png

Nasıl yani? Nasıl donanım uygun değil? Mac'lerde bile çalışan işletim sistemi, benim bilgisayarımda çalışmayacak mıydı? Hay Allah! İnternete baktım, ve GitHub'da birisi bu hata için Wufuc adlı bir program yazmış, indirdim, kurdum. Güncellemeleri kurmayı denedim, ve oldu! Artık güncellemeleri alabiliyordum! Ne güzel, değil mi?

Evet, güncellemeler olduğuna göre, yüklenmeyen sürücüleri yeniden yüklemeyi deneyebilirim. Sürücüleri açtım, ve, yine hüsran. Olmuyor, yine aynı hataları alıyordum. "Tamam" dedim kendi kendime. Gittim, programlarımı yükledim (Discord, Steam vb.) ve, gömülü GPU'nun sürücüsü yüklenmediğinden dolayı, çok düşük performansta çalışıyordu, anlamadım? Nasıl? Sürücüsü yokken düşük performansta mı çalışıyordu? Sürücüsüz çalışmaz ki? Biliyorum, ama sanırım Windows, ona basit bir sürücü atamış (Emin değilim).

Yani sürücüler yüklenmediği için işletim sistemini kullanamıyorum. Lütfen bana başka işletim sistemi kullanmamı söylemeyin. Windows 10'u sevmiyorum. Linux ise oynadığım oyunları ve kullandığım programları desteklemiyor, Hackintosh da yapmam, gerek yok. Mecbur Windows 10 kullanıyorum. Microsoft, Windows'u optimize edip adamakıllı, sağlam bir işletim sistemi yapana kadar Windows 10'dan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Şimdi, yardımınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı