Casper Nirvana H36 İşlemci Yükseltme

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Casper nirvana h36y bir notebookum var. Harici ekran kartını sahip değil ve işlemcim p6200 içinde intel hd graphics var sayısız olanından. Bu bilgisayarda lol, dota, kingdom tarzı online oyunlar oynamaktayım fakat fps düşüşleri arttığından dolayı ne yapabilirim diye düşünmeye başladım ve aklıma ilk gelen işlemciye çok küçük bir upgrade ile yükseltmek oldu. Çünkü bir i3 ile yükseltebilirsem yanında gelecek olan hd graphics 3000-4000 benim işimi çok rahat görecek. Sizlere sorum şu p6200 işlemcinin gücü en az %100 olarak kullanıyordum ve ısınma sorunum yoktu. Alacağım i3 işlemci soket, pin vs. uyduğu takdirde ciddi manada bir sorunla karşılaşma ihtimalim nedir? @recepbaltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Makina chipsetinin desteklediği i3 ler de HD graphics. :)
Zaten 2 tane var, onların da destekleği soket farklı ve lehimlenmesi gereken ürünler.
Biri zaten mevcut olandan daha yavaş diğeri de aynı.

1. İşlemcine baktın mı, lehimli mi ?
2. Anakart soket tipi? (PGA, BGAxxx vs.)
4. Herşey uysa bile BIOS desteklemezse gene çalışmaz. Bunun cevabı da yok (Bazı firmalar desteklenen işlemcileri paylaşıyor ama Casper'da yoktur herhalde).Ancak seçeceğin ürünleri daha önce birileri eşleştirip kullanmış ve internette bahsettiyse biraz daha güvenilir olur.

Benim anakartım da normal işlemcinin yan kısımında anakarta kaynaklı olan bir parça daha var işlemci yükseltirken onu söküp yerine yenisini kaynak etmem gerekli mi yoksa sadece sökülebilen işlemciyi çıkarıp yenisini taksam olurmu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı