Casper Nirvana H36 Açma ve Kapatmada Sorun

farlo54

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar

Elimde başlıkta belirtiğim gibi Casper Nirvana H36 mevcut. i5, 8 GB RAM, Nvidia ekran kartı olan modeli. Bilgisayarın açılmasında şöyle bir sorun var, PC açıyorum ışıklar yanmaya fan çalışmaya başlıyor. Ekranda görüntü yok. 30 sn gibi bir süre sonra her şey kapanıyor 2-3 sn sonra çat tekrar çalışmaya başlıyor Casper yazısı gelip PC açılıyor toplam ilk açılış süresi 2-3 dk arası. Sonra sistemin çalışması gayet stabil. Bilgisayarı kapatmaya kalktığımda Windows normal bir sürede kapanıyor fakat bu sefer yine ışıklar ve fan çalışmaya devam ediyor. Ekran normal olarak kapalı oluyor.

PC bir özel bir servise gitmiş orada Vestel BIOS yazmışlar üzerine ben bir BIOS bulup Casper yaptım. Vestel BIOS'u varken ısınma problemi vardı yaklaşık 67-68 dereceyi görüyordu PC, şu anda maksimum 50 derece gördü. Aynı problem o Vestel BIOS'ta da vardı yine devam ediyor sizce problem nedir? Birazdan aida raporunu atacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı