Casper Nirvana Laptop Mas OS X Kurulumu

Ben El Capitan kurmak istemiyorum. Yosemite kurmak istiyorum. Bu konuda bios ayarlarının nasıl olması gerektiğini ben size soruyorum. Herhangi bir yerden bulamadım.

Ben şöyle sorunu kısaca özetliyeyim, bahsettiğim bios "securecore tiano" dur. Ve bu bios kesinlikle usb den boot yoluyla kuruluma izin vermiyor. Başka bir öneriniz varsa bu bios ile ilgili konuya devam edelim, çünkü bu şekilde sorun çıkmaza giriyor.

Ben kurulumu yaptım fakat ekran kartını tanımadı. 64 mb deafult durumunda. Her şey tamam, sadece ekran kartı kaldı... Help me:)

Kext yamalama ile olur mu?

Peki başka bir sürüm yüklesem mesala mountain lion gibi veya elimde ati redeon hd 3400 harici var olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumu yapmış olabilirsin ama grafik tanıtamayacaksın. Sadece Snow Leopard 32 bit olarak destekliyor gma x3100.

Anakartımı değiştirdim. Aşağıdaki kombinasyona göre kurulum yaptım.

• Anakart : Gigabyte GA-G41-Combo (Rev:1.4)
  • İşlemci : İntel Core 2 Duo E8400 3.06 Mhz
  • Ekran Kartı : Geforce 9500 gt (1 gb)
  • RAM : Elixir 8 GB 1333 Mhz DDR3
  • Harddisk : Western Digital 320 GB Sata 2
  • Optik Sürücü : ASUS DVD RW
  • Power supply: 250 watt

Kurulumu, ses kartı dışında sorunsuz tamamladım. Harici ses kartı kullandığım için, kendi mac driverlarını tanıdı, sorunsuz çalışıyor. Ekran kartı tam performans çalışıyor. Benim sorunum usb bağlantılarından harici hdd bağladığımda, ekran kartının fanında hız artışı olmakta ve tiz bir ses duyulmakta kasa içinden, usb hdd yi çıkardığımda ses kesiliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Usb den hdd bağlamakla ekran kartının fan hızı neden artıyor??? Araştırmalarıma göre"3x usb power boost" özelliği olduğunu öğrendim, (anakartın üzerindeki usb ler için) bu özellik ekran kartının rpm artışına nasıl sebeb olabilir? Bu sorunu 500 watt lık power supply alarak değiştirebilirmiyim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı