Casper Nirvana N220 işletim sistemi önerisi

Kanka, sana ChromeOS kurmanı öneririm. Gerçekten güzel bir işletim sistemi. Linux ve Android uygulamalarını çalıştırıyor. Bu rehberi okuyarak kurabilirsiniz: PC'ye resmi Chrome OS kurma rehberi
Dokunmatik ekran büyük bir ihtimal Chrome OS'de çalışmayacaktır. Fakat konuyu açan kişi dokunmatik ekranı kullanmak istiyor. Eh, adından da anlaşılacağı gibi sadece Chromebook'lar için tasarlanmış bir işletim sistemi.

Linux Mint XFCE'nin çalıştıracağını düşünüyorum. Olmadı, "Ek Sürücüler" uygulamasından sürücüleri kontrol edersiniz.

Hocam Windows 10 da kullanıyorum, sadece film vs indirip izlemek, kitap okumak için kullanıyorum 64 GB hafıza kartı takmayı düşünüyorum.
Windows 8.1 kurdum ama ses driverı dokunmatik vb sıkıntılar yaşadım en iyisi böyle devam etmek.

Anladım hocam. Dönüş için teşekkürler.
Bende de bliss OS de az çok oldu gibi ama buna karşın verilen karnel dosyasını yükleyemediğimden dokunmatik ile ilgili sıkıntı yaşadım.

Bu arada PC an itibari ile Casper yazısında takılı kaldı. Şimdi bu konu hakkında bilgisi olan var mı? :)
Dokunmatik ekran büyük bir ihtimal Chrome OS'de çalışmayacaktır. Fakat konuyu açan kişi dokunmatik ekranı kullanmak istiyor. eh, adından da anlaşılacağı gibi sadece Chromebook'lar için tasarlanmış bir işletim sistemi.

Linux Mint Xfce'nin çalıştıracağını düşünüyorum. Olmadı, "ek sürücüler" uygulamasından sürücüleri kontrol edersiniz.

Hocam ben 32 ve 64 Bit Linux'un hiçbir sürümünü kuramadım. Cihaz bir türlü USB'yi görmedi.

Son düzenleme:
Anladım hocam. Dönüş için teşekkürler.
Bende de bliss OS de az çok oldu gibi ama buna karşın verilen karnel dosyasını yükleyemediğimden dokunmatik ile ilgili sıkıntı yaşadım.

Bu arada PC an itibari ile Casper yazısında takılı kaldı. Şimdi bu konu hakkında bilgisi olan var mı? :)

Hocam ben 32 ve 64 Bit Linux'un hiçbir sürümünü kuramadım. Cihaz bir türlü USB'yi görmedi.
Geçmiş olsun hocam. Casper bilgisayarlar GNU/Linux'a biraz antipatikdir. Üretici bilgisayarlara Windows'dan başka işletim sistemi yüklenmesin diye kilitlemiş. Secure boot özelliği -ben çöp boot zımbırtısı demeyi tercih ederim- kapalı mı?

Son düzenleme:
Geçmiş olsun hocam. Casper bilgisayarlar GNU/Linux'a biraz antipatikdir. Üretici bilgisayarlara Windows'dan başka işletim sistemi yüklenmesin diye kilitlemiş. Secure Boot özelliği -ben çöp Boot zımbırtısı demeyi tercih ederim- kapalı mı?

Teşekkürler hocam. Aynen bahsettiğiniz kapalı şu an da.

Geri
Yukarı