Casper Nirvana N240 için Linux önerisi

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Arkadaşlar herkese merhaba, normalde bir köşede duran artık kullanmadığım bir makinem. Kullanmak istiyorum halen şarjı 6 saatin üstünde gidiyor ve işlemcisi aslında o kadar fena değil(yaşına ve fiyatına göre) ama Windows 10 var işletim sistemi olarak ve Windows 10 tam bir işlemci katili. Linux kurmayı düşünüyorum ama hangi Linux kurulmalı ya da nasıl kurulur bu cihaza hiçbir fikrim yok. Yardım edebilecek olan arkadaşlara teşekkürler.

Özellikleri:
  • Intel atom Z3735F işlemci.
  • 2 GB RAM.
  • 32 GB hafıza.
  • 10.1 inç dokunmatik ekran.

Arkadaşlar herkese merhaba, normalde bir köşede duran artık kullanmadığım bir makinem. Kullanmak istiyorum halen şarjı 6 saatin üstünde gidiyor ve işlemcisi aslında o kadar fena değil(yaşına ve fiyatına göre) ama Windows 10 var işletim sistemi olarak ve Windows 10 tam bir işlemci katili. Linux kurmayı düşünüyorum ama hangi Linux kurulmalı ya da nasıl kurulur bu cihaza hiçbir fikrim yok. Yardım edebilecek olan arkadaşlara teşekkürler.

Özellikleri:
  • 2 GB RAM.
  • 32 GB hafıza.
Windows 10 un lite versiyonunu kurabilirsiniz isterseniz.

Özellikleri:
  • 2 GB RAM.
  • 32 GB hafıza.

Windows 7 Starter ya da Mint-Xfce 32-bit

Windows 7 Starter
Ekran görüntüsü_2021-06-15_09-33-47.png

Geri
Yukarı