Casper Nirvana N360 Aniden Kapanma Sorunu

Casper Nirvana N360 Memnuniyet Anketi

• Memnunum

Oy: 0 0,0%
  • İdare Eder

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

->Nisanur<-

Hectopat
Arkadaşlar ben 2 kez laptop değiştirdim ilk aldığımda deneyimim yoktu mağazadaki çalışanlar "bu size tam uygun olan laptop." dediler. Ben de hiç araştırma yapmadan gittim aldım o zaman indirimdeymiş virüs programı fareydi vs. 1000 TL'ye yakın tuttu. Özelliklerinin düşük olduğunu bilmiyordum benim ihtiyacım olan o değildi bunu da yakın zamanda öğrenmeye başladım.
  • -Intel® Atom® Z3735F 1.33 GHz. up to 1.83 GHz
  • -Windows 8.1
  • - 11.6” (1920x1080) Full HD IPS, 360 Derece Katlanabilir Ekran
  • - 2 GB RAM
  • - 64 GB depolama alanı
  • -8000 mAh batarya
Cihazı internete bağlı olarak kullanırken virüs olmaksızın aniden kapanıyor. (Ve ısınma sorunu var. Beyaz renkli olmasına rağmen bazen çok uzun süre kullanmasam da cayır cayır yanıyor bir keresinde işim çoktu dizimde kullanmak için altına havlu koyuyordum.) Sonra açmaya çalışıyorum, cihazın yanında ışıklar var kırmızı beyaz. Şarja taktığında kırmızı, cihaz açık durumdayken beyaz olan yanıyor. Cihazın pili dolu, ben bunu kapandıktan sonra geri açmaya çalışıyorum, beyaz ışık 2 saniye gibi bir süreyle yanıp sönüyor. Açılmıyor cihaz. Bunu 10 kere falan arka arkaya deneyince açılıyor Casper yazısı çıkıyor sonra mavi bir ekran çıkıyor Windows düzgün yüklenemedi kurtarma seçenekleri falan. 1 kere de olmadı bu 7-8 kere garantiye gönderdik bakıyorum garantide öylece açık şekilde masaya koyup hiçbir şey yapmadan saatlerce başında bekliyorlar. E onu ben de yapsam bende de kapanmaz. Adam gibi test yapmadılar bana göre. İşte en sonunda ben de cihazdaki sorun ve düzgün test ile ilgili bir dilekçe yazıp kutuyla birlikte garantiye götürürken içine koydum, adamlar bu sefer bataryayla şarj aletini değiştirmişler artık öyle bir sorun yok ama ben sorunun sebebini merak ediyorum. Şimdi biraz daha araştırma yaptım çok zirvelerde değil ama uygun fiyatla işimi görecek bir laptop aldım Hp markalı Pavilion serisinden değil HP-AC118NT gibi bir numarası vardı da doğru olmayabilir verdiğim numara.
8 GB RAM'i, 1 TB harddiski var cihaz sorunsuz muhteşem çalışıyor siyah renkli olmasına rağmen saatlerce kullansam da cihaz hep ılık kalıyor. Ben memnunum şimdiki cihazımdan sadece eski cihazımdaki sorunların sebebini öğrenmek istedim. Teşekkür ederim şimdiden.

Casper diye dalga geçip durmayın. Bilse almazdı işte. Kapanma sorunu büyük ihtimalle ısınmadan dolayı. Bir laptop soğutucusu alırsanız sorunu çözebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı