Flutter için Mac ne kadar gerekli?

Bens0n

Hectopat
Merhaba,
Yazılıma yeni başladım 2-3 aydır çalışıyorum Flutter ile başladım. Bu süreçte bir Mac ihtiyacı duymamıştım. Fakat basit bir uygulama yazmıştım test için telefonu bağlayacaktım orada Xcode gerekliliğiyle karşılaştım. Telefonum iPhone. Bunun dışında nerelerde Mac'e ihtiyaç duyarım? İhtiyaç dışında Mac'in avantajları var mı?

Mac'in avantajı pilin uzun gitmesi ve pildeyken bile performansından bir şey kaybetmemesi. iOS uygulama geliştirebilmek için Mac cihaza ihtiyaç var. App Store'a uygulama yükleyebilmen için Mac cihaz gerekiyor. Geliştirme aşamasında da senin karşılaştığın problemler olabiliyor. Onun dışında Mac cihazlar gayet güzeldir.

Uygulama geliştirmek için Hackintosh deneyebilirsin. Tam olarak emin değilim ama uygulama geliştirebilirsin diye düşünüyorum. Tabi App Store'a yükleme konusunda gerçek bir Mac cihaza ihtiyacın var.

Mac'in avantajı pilin uzun gitmesi ve pildeyken bile performansından bir şey kaybetmemesi. iOS uygulama geliştirebilmek için Mac cihaza ihtiyaç var. App Store'a uygulama yükleyebilmen için Mac cihaz gerekiyor. Geliştirme aşamasında da senin karşılaştığın problemler olabiliyor. Onun dışında Mac cihazlar gayet güzeldir.

Uygulama geliştirmek için Hackintosh deneyebilirsin. Tam olarak emin değilim ama uygulama geliştirebilirsin diye düşünüyorum. Tabi App Store'a yükleme konusunda gerçek bir Mac cihaza ihtiyacın var.
Sanal makineye Hackintosh kurmaktan bahsediyorsanız performansı düşürdüğünü yazanları çok gördüm. Onun dışında dediklerinizden yola çıkarak Mac avantajdan ziyade bir ihtiyaç gibi duruyor.

Sanal makineye Hackintosh kurmaktan bahsediyorsanız performansı düşürdüğünü yazanları çok gördüm. Onun dışında dediklerinizden yola çıkarak Mac avantajdan ziyade bir ihtiyaç gibi duruyor.
App Store'a uygulama geliştirmek hedefinizse Mac ihtiyaç. Günü kurtarmak için Hackintosh yeterli olabilir. Bahsettiğim Hackintosh Dual Boot olarak sisteme kurmak. Rehberleri var ama biraz meşakkatli.

Profesyonel olarak IOS a uygulama gelistireceksin gerekli. Hackintosh vs bos is. ( Anahtar kelime -> profesyonel )

Eger IOS ile ugrasmayacaksan ya da ufak tefek projeleri calisip calismadigini gormek icin test edeceksen zorunlu degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı