Casper Nirvana NB 15.6 81 derece CPU sıcaklığı normal mi?

Bütçe
150

kenansn

Hectopat
Casper Nirvana nb 15.6 notebook bilgisayarım var. Bilgisayarımı 2015 yılı Ocak ayında almıştım. 4. nesil Intel Core i5 işlemcim var. PC kendi kendine ısınıyor. Soğutucu soğutmaya yetmiyor. Az önce AIDA64 progamını yükleyip işlemci sıcaklığına baktım. 81 derece olduğunu gördüm. Bilgisayarım için endişe etmeye başladım. Ne yapmamı önerirsiniz? Ayrıca bilgisayarımın kendi fanı da çalışıyor. Bunu da belirtmek isterim.

11.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper Nirvana nb 15.6 notebook bilgisayarım var. Bilgisayarımı 2015 yılı ocak ayında almıştım. 4. nesil Intel Core i5 işlemcim var. PC kendi kendine ısınıyor. Soğutucu soğutmaya yetmiyor. Az önce AIDA64 progamını yükleyip işlemci sıcaklığına baktım. 81 derece olduğunu gördüm. Bilgisayarım için endişe etmeye başladım. Ne yapmamı önerirsiniz? Ayrıca bilgisayarımın kendi fanı da çalışıyor. Bunu da belirtmek isterim.

Eki Görüntüle 1126184

Termal macun yenilersen ve fan temizliği vb şeyler yaparsan birazda olsa düşer.

Sizin bilgisayarın üst versiyonu bende var 1 hafta önce oyundayken 80 90 dereceleri görüyordum termal macun fan temizliği yaptım oyundayken 65 dereceyi geçtiğini görmedim boştayken 43 derecelerde Edge Discord Spotify açıkken 49 derecelerde aşırı fark ettirdi temizliklerinizi yapmanızı öneririm.

Termal macun yenileyin ve temizleyin. Fark edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı