Casper Nirvana NB 15.6 BIOS şifre istiyor

Kaan0971

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus Prime B550M-E WIFI / Ram: Adata XPG Spectrix D50 ROG 8GB 3600MHZ x2 / Ekran kartı: Asus Dual RTX 3070 / Güç kaynağı: Asus Tuf 750W Power Supply / Kasa: Asus Tuf GT301 / İşlemci: Ryzen 5 5600 / Depolama: WD 500 GB M.2 SSD / Monitör: Asus Tuf VG27A 27' 2K 165HZ
Arkadaşlar elimde Casper Nirvana nb 15.6 model laptop var. Bu laptop için yeni bir SSD aldım SSD'yi laptopa taktım Windows 10 kuracağım zaman BIOS'a giremiyorum şifre istiyor. Laptopun içindeki HDD ile çalıştırdığım zaman Windows 10 açılıyor ancak aşırı yavaş. SSD takıp Windows 10 kuracağım zaman hiçbir türlü BIOS'a giremiyorum şifre istiyor. Laptopu baştan onsa söküp BIOS pilini çıkarıp geri taktım ancak hala aynı. Yardım eder misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video da casper icin boot'a nasil girilecegi mevcut. once usb 'yi tak sonra boottan usb'yi sec.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video da Casper icin Boot'a nasıl girilecegi mevcut. Once USB'yi tak sonra boottan USB'yi sec.

Hocam boot menüye girerkende BIOS şifresi istiyor ona da erişemiyorum.

o zaman hdd'yi cikart, cdrom u sok (eger iso yu cd'ye yazabiliyorsan baska pc'de cd ile de boot atabilirsin boot siralamasinda cdrom olma ihtimali yuksek, yapamiyorsan ->) usb'yi tak sadece. acmayi dene. bilgi ver.

O zaman HDD'yi cikart, CD-ROM'u sok (eger ISO'yu CD'ye yazabiliyorsan baska PC'de CD ile de boot atabilirsin boot siralamasinda CD-ROM olma ihtimali yuksek, yapamiyorsan ->) USB'yi tak sadece. Acmayi dene. Bilgi ver.

Hocam CD ile boot etme imkanım yok maalesef diğer türlü her şeyi denedim BIOS şifresi istiyor halen aynı. Casper servisi ile görüştüm BIOS çipinin değişeceğini söylediler 300-400 arası masraf olur dediler. Birkaç gün içinde servise vereceğim umarım düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı