Casper Nirvana NB 15.6 dokunmatik tuşlar çalışmıyor

gerçekburak

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim Casper Nirvana NB 15.6 laptopum var bu laptopta klavyenin tam ustunde dokunmatik tuşlar bulunmakta bu tuşlar ses açma kapamaya, Google'ı hemen açmaya veya uygulama açma sesi komple kapatma gibi işlevleri var. Normal çalışırsa ustunde mavi yanar ve bilgisayar kapanana kadar sönmez tuşların ustunde mavi ışık yanar fakat, bende orası açılmıyor ve çalışmıyor bazen çalışıyor, bazen de kendi kendine sesi açıyor takılı kalıyor bu dokunmatik tuşların adını bilen yazabilir mi veya bunu duzeltmem için yardımcı olacak var mı? Yoksa bir bilgisayarcıya falan mı goturmem lazım? Eğer kolaysa bilgisayarı söküp yapabilirim bunu yaşamış olan yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• sadgsagasg.jpg
    sadgsagasg.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim Casper Nirvana NB 15.6 laptopum var bu laptopta klavyenin tam ustunde dokunmatik tuşlar bulunmakta bu tuşlar ses açma kapamaya, Google'ı hemen açmaya veya uygulama açma sesi komple kapatma gibi işlevleri var. Normal çalışırsa ustunde mavi yanar ve bilgisayar kapanana kadar sönmez tuşların ustunde mavi ışık yanar fakat, bende orası açılmıyor ve çalışmıyor bazen çalışıyor, bazen de kendi kendine sesi açıyor takılı kalıyor bu dokunmatik tuşların adını bilen yazabilir mi veya bunu duzeltmem için yardımcı olacak var mı? Yoksa bir bilgisayarcıya falan mı goturmem lazım? Eğer kolaysa bilgisayarı söküp yapabilirim bunu yaşamış olan yardımcı olabilir mi?

Benzer bir notebook bende de var. Soketinden çıkmış olabilir bir kontrol edin.

Driveri nereden yükleyebilirim soketi kontrol ettim yerine taktık fakat çalışmıyor hala.

Vallahi hocam benimkiler sürücüsüz çalışıyordu. Sokette veya kabloda sorun olabilir bence. Bir temizleyin notebooku düzgünce takın çalışması lazım. Sürücüler içinse Casper için bulmak biraz zor işlem. Notebook arkasında etiketinde yazıyor olması lazım. Casper sitesine girip driver indirme kısmında model adını yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı