Casper Nirvana NB 15.6 ekranında çizgiler çıkıyor

Mudhe

Hectopat
RAM
4 gb
SSD veya HDD modeli
128 GB ssd
Ekran kartı
gt740m
İşlemci
i3 4100
Öncelikle iyi günler. Laptopumda normal bir şekilde oyun oynarken bir anda fotoğrafta gösterdiğim gibi çizgiler çıkmaya başladı. Herhangi bir şey yapmaya başlayınca bu çizgiler çıkıyor. Ekran kartında mı sıkıntı var diye ekran kartını tamamen kaldırdığımda sorun hala devam etti. Monitöre başladığımda monitörde de aynı çizgiler olduğunu tespit ettim. Yani sorun laptopta. Intel HD grafiği kaldırdığımda sorun ortadan kalktı fakat tekrar yüklediğimde sorun devam ediyor. İşlemciden olduğunu tespit ettim fakat nasıl çözeceğini bilmiyorum. İşlemciyi yerinden çıkarıp macununu yenilesem sorun düzelir mi yoksa başka işlemler mi yapmam gerekiyor? Cevap verirseniz sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220214_190140.jpg
    IMG_20220214_190140.jpg
    218,5 KB · Görüntüleme: 62
Yardım alın derim. Ankartta bile olabilir. Her laptopta işlemci çıkmayabilir. Ekran kartı da aynı şekilde.

Yardım alın derim. Ankartta bile olabilir. Her laptopta işlemci çıkmayabilir. Ekran kartı da aynı şekilde.

Hocam şimdi şöyle. HD Graphics'i devre dışı bıraktığımda sorun ortadan kalkıyor. Aynı sorunu Technopat sosyalde bir arkadaşımız daha yaşamış galiba araştırdığıma gördüm sorun işlemciden ve reballing yapılması gerekiyor yazılmış. Anakarttan olduğunu düşünmüyorum ben ama siz ankartta da sorun olabilir deyince işgillendim 😀. Ekran kartından sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü onu devre dışı bıraktığımda sorun devam ediyor. Eğer anakartta sıkıntı yoksa işlemci değiştirmeyi düşünüyorum. Gömülü işlemci kullanılmadığını biliyorum demonte edilebilen bir işlemci. Eğer sorun anakartta değilse işlemci alıp sorunu çözeceğim fakat anakartta da sorun olabilir dediğiniz için almakta çekiniyorum beni bu konuda rahatlatabilecek birisi var mı 😀

Tamam işte hocam. Bu sebeple yardım alın dedim. İşlemci ile deneyip test etmek en iyisi olur.

Geri
Yukarı