Casper Nirvana NB 15.6 sürücü yükleyince siyah ekranda kalıyor

Ashra

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
12
Merhaba. Casper Nirvana NB 15.6 laptopum var. Windows 10 kuruyorum, kurulum bitince sürücüler yüklüyorum Nvidia driver yüklenince ekran siyah olarak kalıyor .
NVIDIA GeForce GT 520M

Intel(R) HD Graphics 3000 Intel'in ekran kartında sıkıntı olmuyor. NVIDIA ekran kartı için bir çözüm var mı?

winows 7 kuruyorum sorun olmuyor ama windows 10 yüklediğimde. driver kuruumu yapıyorum ekren kartı yüklenince ekran siyah oluyor. kapatıp açtığımda bile siyah ekrenda kalıyor.

Merhaba. Casper Nirvana NB 15.6 laptopum var. Windows 10 kuruyorum, kurulum bitince sürücüler yüklüyorum NVIDIA driver yüklenince ekran siyah olarak kalıyor.
NVIDIA GeForce GT 520M.

Intel(R) HD Graphics 3000 Intel'in ekran kartında sıkıntı olmuyor. NVIDIA ekran kartı için bir çözüm var mı?

Cihazın modeli Casper A15 mi?

Windows 7 kuruyorum sorun olmuyor ama Windows 10 yüklediğimde. Driver kuruumu yapıyorum ekren kartı yüklenince ekran siyah oluyor. Kapatıp açtığımda bile siyah ekrenda kalıyor.

Eğer A15 ise anakartı söküp BIOS chipine BIOS atmak lazım çünkü Windows 10 desteklemiyor orijinal BIOS'u.

1690478829902.jpg

A15he diye yazıyor yukarıda. Windows 10 BIOS'u atılması gerekir bunu da ancak BIOS'u eprom cihazıyla programlayarak yapılır. Windows 10 uyumlu BIOS'unu bulup eprom programlayıcı ile çipe yazdıracaksın fakat bilgisayar elektroniği ile alakan yoksa yapmanı tavsiye etmem zaten yapman için uygun bir makine 2000TL civarı. En iyisi bilgisayarcıya götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı