Başarılı Kurulum Casper Nirvana NB - OS X 10.10.5

Öncelikle herkese merhabalar, iyi forumlar.

Casper Nirvana NB 15.6 (CN)
Kodu = C.N.DXC2450C

Donanım;

İşlemci = İkinci nesil i5-2450M
Ekran kartı = Optimus destekli HD 3000 ve GT520M
Ram = 4 Gigabyte DDR3
Anakart = H65 Çipset

casper-nirvana-cnc.2430-8l35b-z.jpg

Herhangi bir BIOS ayarı yapmadan kurulumu Clover Bootloader ile gerçekleştirdim.
Bios'a girmek için F2 tuşuna basmamız yeterli.
Boot menü için ESC tuşuna basmamız yeterli.

Çalışan donanımlar;

Ethernet için gerekli olan kext = Killer ALXEthernet.kext
Wifi için gerekli olan kext = 0IO80211Family.kext
Ses için gerekli olan = VoodooHDA 2.8.7 versiyon.
Kamera aktif çalışıyor.
Ekran kartı Hd 3000 tıkır tıkır çalışıyor.

Çalışmayan donanımla karşılaşmadım. Herkese başarılar dilerim.

Ekran Resmi 2015-12-24 11.36.51.jpg

Ekran Resmi 2015-12-24 11.37.49.jpg Ekran Resmi 2015-12-24 11.40.11.jpg P_20151224_114615.jpg P_20151224_114635.jpg

Hocam, casper laptop larda kurulum için usb kullanılmıyor. USB den kurulum yapılanıyor. Kurulumu nasıl yaptınız. hdd yi söküp başka bir bilgisayardamı kurdunuz? allahaşkına şu kahreden kurulumu detaylı anlatırmısın???

Hocam, casper laptop larda kurulum için usb kullanılmıyor. USB den kurulum yapılanıyor. Kurulumu nasıl yaptınız. hdd yi söküp başka bir bilgisayardamı kurdunuz? allahaşkına şu kahreden kurulumu detaylı anlatırmısın???

Kurulumu USB bellekten gerçekleştirdim.
Bir kaç tane kurulum videosu izlemen gerekli.

Hocam merhaba ben kurulumu başarılı bir şekilde yaptım herşey sıkıntısız çalışıyor fakat bilgisayarı 30 dk kullanınca veya 1 saat sonra ekranda çizgiler çıkıyor sizdede böyle bir sorun var mı?
Sistem özelliklerimiz aynı

Hocam merhaba ben kurulumu başarılı bir şekilde yaptım herşey sıkıntısız çalışıyor fakat bilgisayarı 30 dk kullanınca veya 1 saat sonra ekranda çizgiler çıkıyor sizdede böyle bir sorun var mı?
Sistem özelliklerimiz aynı
Ben kurulumu yaptım kendim kullanmadım. Bu arada öyle bir şeyle karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı