Başarılı kurulum Casper Nirvana nb 15.6

Merhaba kolay gelsin 2.5 yıllık casperime mac kurmayı başardım lakin bir kaç sorun yaşıyorum şuan driver ile ilgili ses kartı ve wifi yi görmüyor.
laptopun özellikleri
i5 2410m işlemci
Nvidia gt540m ekran kartı
8 gb dd3 ram
conexant smart sound
atheros ar8151 wifi kartı
kurulumu yaparken bir kaç sorun yaşanıyor bunların birincisi gri ekran sorunu ile karşıyalşıyorsunuz diğeri girilmez sorunu bunları aşmak için ekran kartını kurulum yaparken pasivize etmeniz gerekiyor nvidia ve inteli pasivleştir diyerek temiz kurulum yapmanız gerekmektedir bunları yaptıktan sonra kurulumu yapıp ana ekrana ulaşıyorsunuz.
driver konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

mutlibeast ile sonradan ekran kartını yüklemek istedim lakin olmadı ses ve wifi içinde aynı sorunu yaşıyorum işin tuhaf yanı multibeast te ar8151 için seçenek var seçiyorum ve yüklüyorum ama gene aynı düzelmiyor bir türlü

Öncelikle merhaba hocam bende capser nirvana bulunmakta sizin modelin bi altı olması lazım ne yaptıysam kuramadım yardımcı olma ihtimaliniz varmı acaba ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı