Casper Nirvana nb15.6 sistem upgrade

QuwJJ

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar almaya bütçem çok elverişli olmadığından elimdeki bilgisayarımı yükseltmeyi düşünüyorum. (Çok büyük masraf çıkmazsa). Bu konulara hakim bir insan değilim ve desteğinizi bekliyorum.

İşlemci: Intel Core i7 4712 MQ.
RAM: Crucial DDR3 2x4GB 800 MHz.
Ekran kartı: GT 940M.

Yapmak istediğim harici bir ekran kartı bağlamak ve RAM'i (eğer mümkünse) 4+8 yapmak. İşlemcim yetiyorsa ona dokunmayacağım ancak yetmiyorsa onu da yükseltebilirim. Desteğinizi beklediğim konu hangi donanımları eklersem bana problem çıkarmaz. Kriter olarak nelere dikkat etmeliyim? Ekran kartı seçimi, işlemci seçimi, RAM seçimi gibi. ... Yazanlara teşekkür ederim şimdiden.

Laptoplar da RAM ve HDD&SSD yükseltmesi gayet basit fakat CPU, GPU gibi donanımlar yapılmıyor. Kimisinde yapılıyor oda harcanan masrafa ve enerjiye değmiyor.

Bildiğim kadarı ile bilgisayarınızda işlemci değişimi mümkün değil. RAM miktarı olarak üretici sitesine girip kontrol etmenizde fayda var. Ekran kartı da maalesef laptoplarda değiştirilebilen bir parça değil. Bilgisayarınızda uyumlu giriş var ise ancak ExpGdc gibi aparatlar ile harici ekran kartı takabiliyorsunuz.

Şöyle ki RAM'imi bilgisayari aldigim zaman yukseltmeye uyumlu oldugunu soylemislerdi. Bilgisayarimda SSD mevcut onu belirtmeyi unutmusum. Ekran kartinida harici olarak yapmayi dusunuyorum ama hem ekran karti hem guc kaynagi hem ara aparatlari neye gore almam gerektigini bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı