Casper Nirvana NB15 RAM Slotu Sorunu

CoolName

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 3 yıl önce Casper Nirvana NB15 adında bir notebook aldım. Bu aralar kasmaya başladığı ve bazı oyunlarda sıkıntı çıkardığı için RAM ilavesi yapmak istedim. AIDA64 ve CPU-Z gibi programlardan baktığımda iki adet slot bulunmasına rağmen kasayı açmama rağmen sadece 1 adet buldum. Anakartı kaldırıp, kenarını köşesini karıştırmama rağmen 2. slotu bulamadım.
Bu sebeple tek slota istediğim RAM'i takmak istedim fakat, anakartın adı yazmıyor ve desteklenen RAM "maksimum 8 GB" yazıyor. Bu programlara vs. güvenebilir miyim? Sonuçta birkaç yüz lira verip boşuna parça almış olmayalım. Yardım etmek için uğraşan herkese teşekkürler.

383164

383165

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizüstü bilgisayarlarda kısa süre sonra performans düşüşleri ve kısa ömürlülük yaşanması son derece normaldir. Fan ile soğutmaya elverişli değildir ve toz tutunca temizlenmeleri çok zordur. Kasma sorununa RAM ilavesi yaparak sorunu düzeltmek çok olası değildir çünkü kabahat neredeyse tüm parçalarda olabilir. Sadece RAM eklemek çok şey çözmez. Köklü bir değişme gerekebilir.

Dizüstü bilgisayarlarda kısa süre sonra performans düşüşleri ve kısa ömürlülük yaşanması son derece normaldir. Fan ile soğutmaya elverişli değildir ve toz tutunca temizlenmeleri çok zordur. Kasma sorununa RAM ilavesi yaparak sorunu düzeltmek çok olası değildir çünkü kabahat neredeyse tüm parçalarda olabilir. Sadece RAM eklemek çok şey çözmez. Köklü bir değişme gerekebilir.
Bunu biliyorum sağolun hatırlattığınız için fakat, oyunlarda falan sıkıntı çıkıyor. Amaç zaten performans arttırma değil RAM ilave etme/değiştirme

N2530 benzeri bir işlemcin var sanırım. Bay trail işlemcili makinaya toplamda 8GB bellek harcaması yapmak aşırı olur, zaten alırsan da ikinciel al.

Mevcut bellek CPU-z'de göründüğüne göre büyük bir ihtimalle slota takılıdır. Bulduğun slotun diğer taraftaki yüzüne de bak, klavye altında olabilir.

Zaten bulduğun slota RAM takılı ise ve diğer yüzde birşey yoksa 8lik alabilirsin. 2.slot varsa: 4+2 şeklinde dene. 100 lira altına bulursun.
Programlar işlemcinin desteklediği değeri gösteriyor, kontrolcü işlemcide.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı