Casper Nirvana Notebook Harici Ekran Kartının Görünmemesi

Batuhan Eralp

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, onlarca sitede bu sorunun çözümünü bulmaya çalıştım ancak ne yazık ki hiçbirisi olmadı. Yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce aldığım Casper Nirvana notebook'um bundan altı yedi ay önce nvidia ekran kartını kullanmamaya başladı onun yerine Intel HD Graphics illetini kullanmaya başladı. Nvidia denetim masasına bundan iki üç ay önce girmeye çalıştığımda sistemimde Nvidia grafik kartının algılanamadığı uyarısını alıyordum. Bilgisayara aldığım yerde format attırdım, artık denetim masasına tıkladığımda ne kadar beklersem bekleyeyim ne bir tepki nede bir uyarı alamıyorum.

Belki bileniniz vardır, bilgisayar o kadar kötü durumda ki şu anda Unturned adlı oyunu tamamen low grafiklerde kasıyor üstüne üstlük 800x600 çözünürlükte.

İlk zamanlar League of Legends adlı oyunda çok yüksek grafikte 120 130 fps alırken şimdi orta grafiklerde sabit 30 fps alıyorum. Aynı zamanda bilgisayar soğutucu olmasına rağmen aşırı ısınıyor. Bilgisayarımda bulunan Nvidia grafik sürücüsünü daha önce kaldırmayı denedim, kaldırma başarılı oldu ancak aynı sürücüyü tekrar indirmeye çalıştığımda sistemin uyumlu olmadığına dair uyarı aldım. Delirmek üzereyim, sorun neyse gerçekten sinirimi bozuyor. Bilgisayar konusunda fazla tecrübem olmadığı için pek bir şey yapmak istemiyorum.

Şu anda ücretsiz olarak Casper servisine bilgisayarımı gönderme ihtimalim var ama 20 gün beklemek ne yalan söyleyeyim hiç işime gelmiyor. Son çare olarak bu yazıyı yazıyorum, eğer yardımlarınızdan bir sonuç çıkmazsa bilgisayarı servise göndermek zorunda kalacağım.

Satın aldığım yer bana ekran kartının görülmediğini söyledi, servisin yeni bios vb yüklemesi gerekebilirmiş. Optimus vb gibi şeyler okudum, nereden ayarlandığını bilmiyorum, sistemim aygıt yöneticisi dahil ekran kartını görmüyor. Bilgisayar bana satılırken 2gb nvidia ekran kartı 4gb ram olarak satıldı.

Adsız.png
asdfsdf.png
sdfs.png

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU'nun anakart ile bağlantısı kopmuş olabilir. AIDA64'den NVidia GPU'yu göremiyorsan devre kartın değişime gidebilir.

Not: Bu dediklerimin kesinliği tartışılır. Ben sadece tahmin yaptım.

Dipnot: Ca$per almayınız...

GPU'nun anakart ile bağlantısı kopmuş olabilir. AIDA64'den NVidia GPU'yu göremiyorsan devre kartın değişime gidebilir.

Not: Bu dediklerimin kesinliği tartışılır. Ben sadece tahmin yaptım.

Dipnot: Ca$per almayınız...

Cihazı almadan önce düzinelerce insan bana aynısını söyledi. Ancak satın aldığım yerdeki çalışanlar çok iyi göz boyadığı için aldım. Sonuç ortada, kesinlikle pişman oldum. Aşırı ısınma, saçma saçma kasıntılar, algılamayan dokunmatikler. Daha önce bilgisayarı resmi servisine gönderdim, termal macun sürüp genel bakım yapmalarını rica ettim, umursamadılar bile...

Bilgisayarınızın tam modelini yazabilir misiniz? Altındaki etikkette yazması lazım.
CASPER NIRVANA 15'6 NB sanırım, çünkü onun dışında diğer her şey sayılardan oluşmakta. Görsellerden bulduğum cihazın resmini ekliyorum...

Dosya Ekleri

• 53552-casper-nirvana-nb-15-6-ses-driver.jpg
    53552-casper-nirvana-nb-15-6-ses-driver.jpg
    21,6 KB · Görüntüleme: 541
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı