Casper Nirvana Notebook'da BIOS menüsüne giriş yapamama

Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Evde Casper Nirvana Notebook 13.3 bir bilgisayar var. Bilgisayarın şifresini unuttum ve "Windows Şifre Kırma" isimli videoda yapılanları yaparak şifreyi kıracaktım. O bilgisayarda hiç Boot ya da Bios menüsüne giriş yapmadım. Ilk açılışta sol altta "Fn+F2" ve "Fn+F10" yazıyor, ikisi de çalışmadı ve o yazan yazılar bilgisayarın çok hızlı açılması nedeniyle hemen kayboluyor okuyamıyorum bile. Bu Bios menüsüne nasıl ulaşacağımı bilmiyorum, forumdaki Bios tuşlarının verildiği konuya baktım fakat orada benim bilgisayarımın ismi yok. Casper Nirvana diye bir tane vardı oda olmadı.

Ben "ESC" tuşuna bastıktan sonra F8 tuşuna basınca geliyor. Sende ile ESC tuşuna basıp ta yapmayı dene

Arkadaşın birine casper nirvana c700 model labtopa m2 sata ssd taktım, önce tanımadı biosa girince tanıdı, neden yaptımsa fast boot seçeneğini aktif ettim. Tekrar açışta biosa da girmedi, açılış menüsünede girmedi. Siyah ekran aygıt yok ingilizce yazı. Ne yaptımsa olmadı. Her tuşu defalarca tek tek denedim. Yok esc, f2, del, f12, f11, f10, f8 yine yok fn tuşuyla yine hepsini kombinasyon yaptım yok yine olmadı. En sonunda eski bir windows7 dvd'si buldum dvd ye taktım, hiç bir tuşa basmadan tak dvd den boot etti. Kurulum önyükleme ekranına kadar geldim. Kendi toshiba hdd sini ve taktığım m2 sata ssd yi kurulum ekranında gördüm. Kurulum yapmadan çıktım. Tekrar başlatınca labtop kendine geldi ve esc ye basınca boot menü açıldı. Oradaki bios a gir yazısıyla hemen bios a girdim. İlk işim fast boot u hemen disable yapmak oldu. Sonra m2 sata ssd ye win 10 kurmaya çalışcam. 5 yıl önceki konuya yazdığım için kusura bakmayın ama bu sorun başına gelen ve çözemeyen çok kişi varmış forumlarda ararken gördüm. Casper mı? Biosunun bu yaşattıklarını görünce bir daha yanına yaklaşmam. Tavsiye etmem. Labtopu eski bir win7 dvd si kendine getirdi, hayret ötesi. Bu arada normalde casper c700 labtop için açılışta ESC tuşu boot menüye, F2 tuşu ise bios a girmeyi sağladı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı