Casper Nirvana NSH.3770-8T85P alınabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kısaca 1000 tl lik bir bilgisayar 2000 tl veririm deyip casper alacaksan tartışmaya gerek yok .

Benim için mamül önemli, kullanıcı yorumu önemli ben 2000 TL tutarının tamamını teknolojiye vermek isterim yarısını markaya değil!!!

Sen ne dediğini farkında mısın ? Casper notebook parçalarının hiçbirini üretmiyor. Paran ülkende falan kalmıyor senin anlatamıyor muyum ?

Seninle tartışmayacağım. Ne diyelim.

Fark ettiniz ise bir kısmını dedim. Elbette altında "Made in China" yazıyor. Bana çok kaliteli olup Çin de üretim yapmayan, Çin malı kullanmayan bir firma ismi söyleyin bilgisayar alanında.

Ayrıca Casper ürünlerini kimseye zorla satmıyorlar. Almayın arkadaşlar siz fazla fazla para vermeye devam edin. Tüketici ucuz ve işini göreni her zaman seçecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu bayağa sapmış ama ben de son bir maceramı anlatayım Casper ile. 2000 yılında Celeron 466 MHz işlemcili bir Casper PC ile adım attım bilgisayar dünyasına. Tabi o zamanlar yeterince bilgisayarı bilmediğim için ara sıra bozuyordum mereti. Bir keresinde bir daha bozdum ve servise götürdüm. Bilgisayarın garantisi vardı ve tamir edip geri yolladılar.

Aradan 2 sene geçince bilgisayarın faturası geçti elime. Faturada 64 MB RAM yazıyordu ama bilgisayarı açınca 32 MB saydığını gördüm. Anladım ki teknik servis, ürün garanti kapsamında olmasına rağmen 32 MB RAM'i sökmüştü sistemden. 32 MB RAM de o zamanlar 30$'a denk geliyordu ki bu da servis ücretiydi.

Casper servisleri bugün hala kullanıcının siteminden parça çalabilmekte. Kullanıcılara dandik web kameraları fahiş fiyata satmakta ve ölü pikseli olan LCD ekranları tabiri caizse millete "dayamaktalar".

Anakart olarak piyasadaki en ucuz marka olan Foxconn kullanan, kullanılan RAM'lerin piyasada satılmadığı, fanların da yine en ucuz markalardan seçildiği bilgisayarlar sonuçta Casper masaüstü bilgisayarlar... 16 GB RAM koyup ekran kartı olarak piyasadaki 2 GB RAM'li en düşük ekran kartını kullanmak ancak Casper'ın yapabileceği bir şey.

Bazı kullanıcılar bu RAM olayına o kadar aldanıyor ki, bazen mağazalardaki promotörlerden mailler geliyor, müşteri 1 GB GTX 560 yerine 2 GB GTS 450 almakta ısrar etti diyorlar.

Kısacası Casper pişmanlıktır arkadaşlar. Üstelik artık kıyasıya rekabetin olduğu bir dönemde ben Casper'ın herhangi bir fiyat avantajını da göremedim.

Evet, bir de Ekranlarda hep CASPER Reklamları görüyoruz. Ama ASUS veya MSI ile bir tutan biri yokdur olamazda... CASPER okadar da büyük firma değil, CASPER'in bir tane bile CASPER ekran kartı yok. Hiç gördünüzmü CASPER marka ekran kartı. Ama ASUS'un anakartı da var ekran kartı da var. Ve Türkiye'de çok ASUS marka masaüstü PC var. Bütün parçalar bir marka tarafından kullanılıyor... O bütünlüğü o garantiyi hiç bir PC de yaşayamazsınız. CASPER PC'lerin sadece kasasının üzerinde CASPER logosu var. İçindeki hangi parçalar CASPER? :D

Ben bu konuda UMUT51 arkadaşımıza katılıyorum. Casper firmasını ben de sevmem ama çok kötü firmaların bile üst seviye üretimleri olabiliyor. Hele daha önce belirttiği gibi servislik hizmeti 4/4 lük ise bence tercih edilebilir. Ancak belli firmaların benzer ürünleriyle fiyat kıyaslaması oldukça önem taşımaktadır.

Arkadaşlar ne zamandır bu forumdayız. Recep abi de bir sayfa yazı yazmış :D Ona da inanmıyorsanız bu forumda ne işimiz var :D

Israr etmenin bir manası yok . Biz neden ASUS a kötü diyemiyoruz ? Demeye fırsat vermiyor çünkü.

Aşk bir vişne sakın Casper mağazasına girme bu kadar basit.

Bi ara hatırlatın da size birinci elden, öyle bir hikaye anlatayım ki aklınız fikriniz dursun. Casper fabrikasında banttan geçen dizüstü bilgisayarların hikayesini anlatacağım size...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı