Casper Nirvana NSH.3770-8T85P alınabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış yoldayken dön derim. İnan o paraya seni 5 sene götürecek sistem toplarsın, başın ağrımaz.

Beyler yavaş yavaş nedir bu Casper düşmanlığı? Bu arada Ben Casper sahibi olarak memnunum. Benimle birlikte Toshiba notebook (aynı fiyata) alan arkadaşım ısınma probleminden sattı ben daha kullanıyorum. Ayrıca garantisi bitmeye yakın ekranda nokta kadar leke var ve yavaş açılıyor dedim, sıfır ekran ve sıfır hardisk takıp geri gönderdiler bana. Ayrıca Bios güncelleme yapıp gönderildi. Gayet memnunum verdiğim parayı çıkardı çoktan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğin para ve sistemi yazar mısın ? Çok daha iyi bir sistem ortaya çıkmazsa namerdim.

Anlayamadığın şey şu : Adam parçayı 25 liraya alıp 26-27 liradan satar. Bu ne yapıyor ?

25 liralık maldan 10 liralık malı çıkartıyor ve piyasa değeri normalde 15 lira olması gereken malı sana indirim ile 20 liraya satıyor numarası yapıyor.

Sen hemen atlıyorsun. Abi abi 8 GB RAM ya uçuyorum abi önümü göremiyorum diyorsun. Gerçekten de göremiyorsun :D

Sen ASUS ile CASPER ı karşılaştıramazsın. Karşılaştırırsan müşteriye hizmetin ne olduğunu anlarsın.

Yahu harddisk'te sorun var ve geç açılıyor. Tabi değiştirecekler. Değiştirmemek gibi bir şey olabilir mi ? Bu en dandik firmanın bile yapması gereken ve yapmak zorunda olduğu bir yükümlülük. Bu benim kitabımda hizmet dalına girmiyor.

ALLAH aşkına konuşturma beni. Sen de çok iyi biliyorsun Casper'ın ne olduğunu.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki adamlar ucuz satıyor. Eğer ucuz alıyorsan Asus kalitesini beklemiyeceksin. Ha ben o kaliteyi istiyorum diyorsan kusura bakma o parayı vereceksin.

İkinci olarak sen müşterisin. Kötü malı alma bak mal iyi ise al. Ben bakmışım malzeme güzel aynı özelliklerde toshibadan 300 TL ucuz ve 2009 Ağustos'u Aaxess 10 taksit) 1500 TL + 50 TL Teknokask ile Teknosa'dan aldım. Hali hazırda bir SSD takıp kullanıyorum. Ben BÖTE'ciyim, bilgisayardan az çok anlarım. Bize okulda öğretilen ilk şey eğitim planlamasıdır. Ben şu an herhangi bir PC alırken ilk soracağım şey ihtiyacım ne olacaktır. İyi planlama yapmışım zamanında ki bu bilgisayar bana okulu bitirtecek. Şunu da belirteyim, hardiskte problem yoktu. Windows kaynaklı yavaştı maksat format atsınlar uğraşmayayım demiştim.

Adamlar hem değişmiş hemde formatını atıp gönderdiler. Ben biliyorum ki bir Dell garantisi değil ama zaten dell parası vermedim ben bunu beklemem doğru değil.

Sonuç olarak:

Parayı veren düdüğü çalar.

Sistemim:

Kod:
Intel Core 2 Duo Centrino 2 P8700 işlemci
nVidia GeForce 9600gs (512 MB)
2x2 Gb Samsung 800mhz RAM
320 GB WD Harddisk (Şimdi Team S1 60 GB SSD var)
Anakart Quanta

İşletim sistemi Vista Home Premium + Win 7 Home Premium (Kampanya ile ikisini bir aldım, iki ayrı key ve dvd var.)

umut51, sen şaka falan mı yapıyorsun ? Casper'ın daha BIOS'a girmeyi bilmeyen elemanları var :D

- - - Güncellendi - - -

Neyse bu yazıları okuduktan sonra birşey demiyorum.

Ben körü körüne savunmuyorum ama siz Casper markasını 50 kat daha büyük firmalarla karşılaştırıyorsunuz, kimse size bir şey demiyor. Elbette ucuz mal kullanacak eğer beğenmiyorsan almazsın. Adamlar rekabet için ucuza kaçıp uygun fiyat sunmaya çalışıyor. Kullanıcı ise bunun bilincinde, normal ev kullanıcısı için iki katı fiyatındaki ürünle aynı işi yapıyor. Tüketici parayı sokakta bulmuyor arkadaşlar. Emin olun iyi markaları herkes biliyor.

Teknoloji Asus da alsanız aynı hızda eskiyor. Ben tekrar bilgisayar alırken Casper'ı tercihlerim arasında tutacağım. Önemli olan ne aldığını değil nasıl aldığınız. Tüketici bilinçli olduktan sonra asla sıkıntı çekmeyecektir. Ayrıca paramın bir kısmı hala ülkemde kalıyor bu da benim için çok önemli. Garanti için konuşursak evet çok değerli firmalar var. Bu firmalar kullanıcı hatası olduğunda bir dizüstü bilgisayar ekranına 1000 dolar istiyorlar, bunları da görmezden gelmek doğru değildir. Ben teknolojiye para verirken birden fazla düşünürüm. Her zaman derim önemli olan planlamadır, ihtiyaç analizidir.

Ben körü körüne savunmuyorum ama siz Casper markasını 50 kat daha büyük firmalarla karşılaştırıyorsunuz, kimse size bir şey demiyor. Elbette ucuz mal kullanacak eğer beğenmiyorsan almazsın. Adamlar rekabet için ucuza kaçıp uygun fiyat sunmaya çalışıyor. Kullanıcı ise bunun bilincinde, normal ev kullanıcısı için iki katı fiyatındaki ürünle aynı işi yapıyor. Tüketici parayı sokakta bulmuyor arkadaşlar. Emin olun iyi markaları herkes biliyor.

Teknoloji Asus da alsanız aynı hızda eskiyor. Ben tekrar bilgisayar alırken Casper'ı tercihlerim arasında tutacağım. Önemli olan ne aldığını değil nasıl aldığınız. Tüketici bilinçli olduktan sonra asla sıkıntı çekmeyecektir. Ayrıca paramın bir kısmı hala ülkemde kalıyor bu da benim için çok önemli. Garanti için konuşursak evet çok değerli firmalar var. Bu firmalar kullanıcı hatası olduğunda bir dizüstü bilgisayar ekranına 1000 dolar istiyorlar, bunları da görmezden gelmek doğru değildir. Ben teknolojiye para verirken birden fazla düşünürüm. Her zaman derim önemli olan planlamadır, ihtiyaç analizidir.

Sen ne dediğini farkında mısın ? Casper notebook parçalarının hiçbirini üretmiyor. Paran ülkende falan kalmıyor senin anlatamıyor muyum ?

- - - Güncellendi - - -

Seninle tartışmayacağım. Ne diyelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı