Casper Nirvana Oyundaki Isısı Kaç Olmalı ?

performancewp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar casper nirvana laptop var elimde işlemcisi i5-2410m ekran kartı nvidia 540m RAM ise 8GB. İnternette gezerken bile PC cok ısınıyor. Mesela altı acık fanda var 50 derece oyuna girince işlemci 85 derece GPU da 90 ile- 85 derece oluyor oynadığım oyun GTA V bu normal mi ?

Ben de Casper kullanıyorum ve aynı sorunla karşılaşmıştım. Alta her ne kadar fan olsa da önemli olan bilgisayarın kendi fanı. Yapabiliyorsan açıp fanı, fanın hava yolunu temizle ve termal macunu yenile derim. Eğer yapamam dersen, internetten laptop fanı temizlik videolarıyla öğrenebilirsin. Ayrıca cihazın kendi fanının alttan havayı çekebildiğine emin ol. Çünkü bazı harici fanları dizüstünün ortasına denk getirdiğinde cihazın hava yolunu tıkayabiliyor.

Hocam çok haklısın casper bu yapcak bişey yok 1 - 2 yıl sonra 6 -7 bin tl lik leptop almayı düsünüyorum bildğiniz kaliteli leptop var mı yoksa masaüstümü alsam ? Benim üniversitede var leptop düsünüyorum o yüzden :)

Hocam çok haklısın casper bu yapcak bişey yok 1 - 2 yıl sonra 6 -7 bin tl lik leptop almayı düsünüyorum bildğiniz kaliteli leptop var mı yoksa masaüstümü alsam ? Benim üniversitede var leptop düsünüyorum o yüzden :)
Maalesef hocam dizüstülerle ilgilenmiyorum, ayrı bir konu açarsanız yardımcı olacaklardır. :)

Ben Asus kullanıyorum sistem 3 aşağı 5 yukarı aynı. Neyse yaklaşık 3 4 sene oldu alalı. Aynı senin değerleri alıyorum sıcaklık olarak. Nedeni de gayet basit fanım tozdan dönemiyor eminim . Seside biraz arttı resmen oyun açınca temizle beni diye bağırıyor :) Neyse işte temizlet yada kendin öğren temizlemeyi devamız burda temizlikte .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı