Casper Nirvana S500 vs Lenovo V155

z1ronS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Casper Nirvana S500:
  • i5 10210U 4/8 10.nesil Max 4.2GHz 6MB önbellek.
  • MX 230 2 GB ggdr5 128Bit GPU.
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • 1 TB + 120GB M.2 SSD.
  • 15.6 FHD TN.
  • 4.199 TL.
Lenovo V155:
  • Ryzen 5 3500U 4/8 Max 3.7GHz 4MB önbellek.
  • Vega 8 APU 2 GB.
  • 20 GB DDR4 RAM.
  • 1 TB + 256 GB M.2 SSD.
  • 15.6 FHD IPS panel.
  • 4250TL.
Önerileriniz nedir?

İşlemci anlamında Casper önde RAM, disk ve ekran paneli anlamında da Lenovo önde. Kalite anlamında şahsen Lenovo'yu öneririm.

Son düzenleme:
Apu işlemcilerde dual channel önemlidir.20GB ram olmasının önemi yok.Dual channel olmadığı zaman Vega8 ekran kartının frekansı da düşüyor.2'si arasından kesinlikle casper.Ama genel olarak bakarsanız o bütçeye casper almanızı önermem.

APU işlemcilerde Dual Channel önemlidir. 20GB RAM olmasının önemi yok. Dual Channel olmadığı zaman Vega8 ekran kartının frekansı da düşüyor. 2'si arasından kesinlikle Casper. Ama genel olarak bakarsanız o bütçeye Casper almanızı önermem.

4 + 16 Dual RAM var Lenovo'da.
İşlemci anlamında Casper önde RAM, disk ve ekran paneli anlamında da Lenovo önde. kalite anlamında şahsen Lenovo'yu öneririm.

Hacım Casper'i kimse önermiyor. Yani Benchmark'lara baktığımızda Casper neredeyse 2 kat daha iyi ve 50 lira daha ucuz. İkisi de FHD zatende. Casper iyi bir marka değilmiş. Yani beni 5 yıl kadar götürsün yeter bana. 16 RAM veya üstü olması şart benim için, bir önerin var mı? Oyun oynamıyorum oynasam bile LOL, BF3, BF4 yüksek olmayan oyunlar. Bütçe 4200TL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı