Casper Nirvana Ultrabook RAID ekranında kalıyor

Mert Özsoy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an elime gelen bir bilgisayarda sorun var.
Makina Casper nirvana ultrabook raid silinmiş sanırım. Bir türlü bios'a giremiyorum.
F2, F10 yani Fn hepsini denedim, BIOS'a girmediği gibi RAID ekranında da kalıyor.
Direk bilgisayarı açıyorum kaldığı ekran bu.

XIfwZ1U.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam Mert,

Bugün benimde benzer problem başıma geldi. Recovery'e girmeyi denedim başarısız. Windows 8.1 Update sonra PC kapatılmış ve işletim sistemi zarar görmüş.Windows'u tekrar kurmaya yapmaya karar verdim. Erişemediğim Recovery bölüntüsünü siler ardından RAID-0 yapar kuruluma geçerim dedim RAID'i ayarladım fakat ne olduysa buradan sonra oldu, Bu aşamadan sonra hiç bir şekilde BIOS'a giriş yapamadım aramadığım türkçe ve yabancı kaynak kalmadı. Alternatif olarak harici klavye ile de denedim ( F2 tuşunda sorun vardır belki diye ) Sadece RAID Config'e girebiliyorum. BIOS'a giriş maalesef mümkün değil.
(BIOS pilini çıkardığım ve tüm varsayımları denediğimi ele alabilirsiniz.)

Selamlar Mert,
Evet bir çözüm buldum hemen sizinle paylaşayım,
Microsoft Media Creation Tool'a ve 8 GB ve üzeri Flash Belleğe ihtiyacınız var.
  • Microsoft Media Creation Tool'u indirin
  • Flash Belleğinizi Bilgisayara takın
  • Creation Tool'u çalıştırıp OS dilini , sürümünü seçin hali hazırdaki BIOS'a gömülü olan Lisansı kullanacaksanız 8.1 Single Language'i seçin
  • Mimari Olarak X64'u seçin.
  • Kurulum yaklaşık olarak 30 ile 45 dk arası sürecek, tabii kullandığınız band genişliğine göre süre uzayıp kısalacaktır.
  • Ben CTRL+I'ı kullanarak RAID konfigürasyonunu devredışı bıraktım.
  • Kurulum tamamlandığı vakit cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapmayın herhangi bir USB portuna flash belleği takın.
  • Kurulum otomatik olarak başlayacaktır.
Sanıyorum ilk çözen benim :neo:

Selamlar Mert,
Evet bir çözüm buldum hemen sizinle paylaşayım,
Microsoft Media Creation Tool'a ve 8 GB ve üzeri Flash Belleğe ihtiyacınız var.
  • Microsoft Media Creation Tool'u indirin
  • Flash Belleğinizi Bilgisayara takın
  • Creation Tool'u çalıştırıp OS dilini , sürümünü seçin hali hazırdaki BIOS'a gömülü olan Lisansı kullanacaksanız 8.1 Single Language'i seçin
  • Mimari Olarak X64'u seçin.
  • Kurulum yaklaşık olarak 30 ile 45 dk arası sürecek, tabii kullandığınız band genişliğine göre süre uzayıp kısalacaktır.
  • Ben CTRL+I'ı kullanarak RAID konfigürasyonunu devredışı bıraktım.
  • Kurulum tamamlandığı vakit cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapmayın herhangi bir USB portuna flash belleği takın.
  • Kurulum otomatik olarak başlayacaktır.
Sanıyorum ilk çözen benim :neo:
Ahmet bey merhabalar,
Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ediyorum. Şuan işlemi gerçekleştiriyorum. İzninizle bir sorum olacak CTRL + I kullanrak RAID konfg. devredışı bıraktım demişsiniz bunu mm creation tool ekranındamı yapıyoruz yoksa ultrabookdaki CTRL + I ekranındamı cevaplarsanız sevinirim.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı