Casper Pegatron A15HE Anakart Bios Guncelleme Problemi

Boşuna vakit kaybediyorsunuz. BIOS güncelleme için şifre istiyor sistem. BIOS şifreleri zaten artık BIOS çipinde saklanmıyor. Madem hiç gerekmediği halde BIOS'a şifre koydunuz ve madem de bu şifreyi unuttunuz, ceremesini çekeceksiniz. Bu hep böyle olmuştur.

Usb Bootable Yaptım İlk Oda Recep Bey'ın Blog Yazısındaki HP Usb ... Programı İle Security Bolumu Assagıdadır bu Arada Bios Dosyası Recep Bey'in Paylastıgı Bios Dosyasıdır Murat Bey

201305261742241.jpg

- - - Güncellendi - - -

Recep Bey Sanki Sinirlenmis Gibi Konustunuz Ben Oyle Hissediyorum. Biosa Sifre Koymamın Sebebi Kardesimin Olması Acılısta Bios Sifresi Direk Devreye Girdigi İcin Daha Guvenlı Oluyor. Bir Keresinde Üşenmemiş Format Cd si Satın Almıs Format Atmıs Kullanmak İcin. Bios Sifrelerini Zaten Biliyorum Sorun Bu Sifreler O Dosyanın Sifresi Degil Sanırım Hicbir Sekilde Kabul Etmiyor Sizin Dosyanızı.

Setup adminstrator password tıklayınca ne oluyor veya tıklanabiliyor mu? Password check e tıkla bakalım ney yazıyor Bunların hepsinin resmini al ne çıkıyor ise.

- - - Güncellendi - - -

BIOS şifresini biliyorsanız kaldırabilmeniz gerek. Set User password deyin. Sonra var olan şifreyi girin. Sonra bir kez daha Set user password deyin ve bu defa iki kere boş bırakın.
Set user pasword kullanıcı şifresi oluşturur admin şifresi koruması var şuan. Set deyince Kullanıcı şifresi koymuş olur, ancak dediğiniz gibi yaparsa Şifre koyup şifreyi kaldırmış olur. O işlemi admin passworda yapması gerekli ama Onda change yazması lazımdı, yazmıyor nedense veya başka bir bios bölümünde yazıyor.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca Şifreyi düzelttikden sonra buradan bakıp yaparsanız daha iyi olur.
http://www.chip.com.tr/forum/casper-a15-cnc-cna-cnd-cne-surumleri-win-8-bios_t259368.html

Setup adminstrator password tıklanmıyor malesef. Sifreyi kaldırdım sifre sormuyor, bos bıraktım enter enter yaptım gectim onume cıkmıyor malesef ama hala sifre istiyor. Chip online'daki dosyalarıda denedım olmadı yine sifre istiyor offfff :(

O zaman Şunu yapcaksın bakalım destekliyor mu.
Bu linkden İsoyu indirip ;
http://www.pccmos.com/download/PCCMOSCleaner.iso
Aşağıda verdiğim yerden boş bir cd ye yazdırın imgburn porgramı ile.
PC CMOS Cleaner
Sonra Aşağıda ki resimde CHOSE 2 Seçeceksiniz bu bölüme geldiğinizde.
clean_psw.png

Eğer biosunuzu Tanımaz ise Başka kırıcılar bulmamız gerekecek. Yanımda olsa idi bilgisayar Yapardım ama uzakdan olunca :D Söyleye söyleye yapmak Hem seni hem bizi uğraştırıyor.

İndirdim Cd Attım Dos Ekranı Gibi Birsey Geldi Komut İster Gibi Bu Pencere Acılmadı Yanı Resim Cekemiyorum Bilgisayarım Burda Degil Aksam İnsallah Resim Upload Ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı