Casper Telefon Pişmanlığım

Sarp Çınar

Decapat
Daha fazla  
Bu konuyu açma nedenim diğer insanlarında benim gibi aynı hataya düşmemesidir. Yaklaşık 1.5 yıl önce falan 3 adet Casper VIA X20 cihazından aldık. Cihazı kardeşime, kendime ve bir de abime almıştık. Bu telefonu seçme nedenim ucuz fiyatına göre sahip olduğu güzel göz boyayan teknik özellikleriydi. Telefonu teslim aldıktan sonra 1-2 ay boyunca rahat bir şekilde kullandım ve telefon hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Gerçekten hoşuma gitmişti kullandığım sırada harbiden memnundum aldığım telefondan dolayı. Sıkıntılar bir gün öğleden sonra getirdikleri salakça bir güncellemeden sonra başladı.

Bu telefonla beraber kullanmak için Samsung Watch 4 model bir akıllı saat almıştım (hala kullanıyorum gayet memnunum). Saatte bir sıkıntı yoktu ancak telefon saati hem ses aygıtı olarak görüyor hem de saate sadece canı istediği zamanlar bağlanıyordu. Sırf Bluetooth modülünde bir sıkıntı var mı diye göndermiştim ancak bir sıkıntı bulamamışlardı. Güncelleme çıktığı an indirdim belki saatimle düzgünce çalışmaya başlar umuduyla. Güncellemeyi indirdikten sonra saat evet düzgün çalışıyordu ancak telefon internete bağlanmıyor, aşırı fazla ısınıyor, ne yaparsam yapayım kasıyor ve kendi kendini kapatıyordu. Bu sorunlardan sonra telefonu bir kere daha teknik servise götürdüm ve telefonu ana merkeze göndereceklerini söylediler ve telefonu aldılar. Yaklaşık 1 haftaya bize haber vereceklerini söylediler ama vermediler 🤣🤣🤣. Telefonun durumunu sormak için gittiğimizde telefonun yamuk olduğunu ve ekranının çatlak olduğunu söylediler. Gönderirken böyle sorunlar olmamasına rağmen bu sorunları söylediklerinden dolayı bir haliyle azar işittim falan.

Ekleme: Telefonun yazılımını düzeltmeleri için göndermiş olmama rağmen ya hiç düzeltmeyeceklerini yada hem kırıklarını düzeltip hem de yazılımı düzelteceklerini söylediler.

Telefonu tamir ettirmedim ileride yenisini alırım ben bu telefonun tamirine para vermem diye düşündüm ve telefonu kullanmaya devam ettim ve kullanırken bu sorunlar da devam etti. Bir süre sonra gerçekten sıkılmaya başlayıp yeni telefon almadan önce telefonu parçaladım ve bir daha Casper marka kullanmamaya yemin ettim. Şu anda Samsung Galaxy A54 model telefonu kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Yakın bir zaman önce Casper VIA X30 modeli çıkmış nasıldır bilmem ama bu konuyu görürseniz telefonu almadan önce bir kez daha düşünün.

Son düzenleme:
Benim de Casper Via A2 vardı akşam yanıma koyar uyurdum kışın sabah uyanıp telefona sarılırdım beni ısıtsın diye.
LG G2 taşısaydın soba sokmazdın evine.

Konuya dönersek Casper ve General Mobile gibi markalar kötü ürün ve yazılım sunuyor.
Hangi telefonu alırsan al ucuz veya giriş seviyesi bir cihaz aldığın sürece iyi kullanım deneyimi yaşamazsın.

Telefona gelen güncellemeleri yapmanızı pek önermem şahsen yaptıgınız guncellemeler telefonun içinden geçiyor ve bunu tek nedeni yeni telefon almamız.

Casper marka telefon olduğunu bile bilmiyordum daha doğrusu biliyorum ama unutuyorum o kadar saçma bir marka/model çünkü. Bir de telefona olmayan kusur saymaları çok komik. Diğer telefonlarda böyle sorun oldu mu?
Telefonlardan birinin flaşı ve kamerası hiç çalışmıyor. Diğeri hayat destek ünitesinde çalışıyor desek yalan olmaz 😗

Farklı teknik servisler de böyle kusurlar uyduruyor ve ücret talep ediyor. Sağlam giden malın ayıplı gelmesi büyük rezillik.
Tabii. Örneğin Monster'ın sağlam bilgisayarları temizliğe gönderdikten sonra bozup tamir ücreti istemesi gibi. Şikayet sitesinin yalancısıyım, yazdıklarım kişiden kişiye göre gerçeği yansıtmayabilir.

Tabii. Örneğin Monster'ın sağlam bilgisayarları temizliğe gönderdikten sonra bozup tamir ücreti istemesi gibi. Şikayet sitesinin yalancısıyım, yazdıklarım kişiden kişiye göre gerçeği yansıtmayabilir.
Monster servisinin konusu vardı bu forumda. Olur mu? Olur. Herkes kazık atıyor birbirine.

Yeni konular

Geri
Yukarı