Casper TW7 BIOS Güncellemesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Quanta TW7 SW7 BIOS BQ3C91 Çıkış Tarihi: 2008-9-28

1- HP VISTA SLIC
2- VBIOS 1668

zip.gif
PR183C91-VISTA.rar (707 KB)

Sayın admin ilgili dosyayı yeniden paylaşmanız mümkün mü? Dosyayı ancak Çin sitesinde bulabildim ordan da inmiyor. Casper servisinden de dönen olmadı.
İyi çalışmalar.

Sayın admin ilgili dosyayı yeniden paylaşmanız mümkün mü? Dosyayı ancak Çin sitesinde bulabildim ordan da inmiyor. Casper servisinden de dönen olmadı.
İyi çalışmalar.

Arkadaşım bende de TW8 var. Casper'dan istedim. 1 hafta sonra geri döndüler. Ancak mailinde "güncellemeden doğacak sorunlardan ben sorumluyum" şeklinde bir ibare olması gerekiyor. Sorumluluk kabul etmek istemiyorlar çünkü. Sana tavsiyem Casper'ın gönderdiği dışında herhangi bir güncelleme yapmaman yönünde. Ben Casper'dan istemeden önce başka bulup güncelledim ve memnun kalmadım. Casper sana dönecektir en geç 1 hafta içinde.

Arkadaşım bende de TW8 var. Casper'dan istedim. 1 hafta sonra geri döndüler. Ancak mailinde "güncellemeden doğacak sorunlardan ben sorumluyum" şeklinde bir ibare olması gerekiyor. Sorumluluk kabul etmek istemiyorlar çünkü. Sana tavsiyem Casper'ın gönderdiği dışında herhangi bir güncelleme yapmaman yönünde. Ben Casper'dan istemeden önce başka bulup güncelledim ve memnun kalmadım. Casper sana dönecektir en geç 1 hafta içinde.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yeniden mesaj göndereceğim bu defa sizin dediğiniz gibi sorumluluk ibaresinide ekleyeceğim. İyi çalışmalar.

- - - Güncellendi - - -

Garanti vermiyorum (ve sorumluluk kabul etmiyorum) ama şunu deneyebilirsiniz:

http://downloadmirror.intel.com/12625/eng/3C91.zip

Arkadaşım ilginize teşekkür ederim. Ben hasee bios dosyası yüklemiştim fakat istemeden oldu biraz biosu yedeklemek istiyordum. Şimdi orjinale dönmek istiyorum. Sizin bios dosyanızı inceledim uygun fakat yüklerken hata veriyor. Şimdilik casper servisine yeniden mail atıp bekleyeceğim. İyi çalışmalar.

Casper bana dosyayı göndermedi ben de araştırmalarım sonucu GIGABYTE - Notebook & Netbook - Legacy - W566N adresindeki biosu buldum. DOS versiyon olanı yükledim. Gigabyte'a ait olkdukça güncel olduğunu düşünüyorum. Açılışta gigabyte logosu çıkıyordu, onu da biostan kapadım.

Ayrıca ilgilenen arkadaşlar olursa diye win7 aktivasyon için modlu bios dosyasını da yüklüyorum. Yukardaki bios dosyasını modladım kullanmaktayım:

g3d18 - Download - 4shared

Selam hocam. Bende de Casper nirvana tw7 var. Ben de biosunu aradım bulamadım. En son bu sitede sizin paylaştığınız dosyayı buldum. Acaba sıkıntı çıkarıyor mu? Performans artışı oldu mu? Kısacası riske girmeye değer mi?

Eğer herhangi bir sıkıntın yoksa BIOS güncellemesi yapmanı tavsiye etmem. Ancak belli bir şikayetin varsa güncelleme yap. Casper müşteri hizmetlerine mail attığında bilgisayarına ait en güncel BIOS dosyasını göndereceklerdir. En güncel derken yanlış anlaşılma olmasın. 2013' te falan çıkan şeyler değil. :) 2008 civarı olsa gerek. Çünkü Casper sağolsun satış sonrası hizmetleri vahim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı