Casper TW8 Dizüstü WiFi Bağlantı Sorunu

NeonLy

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elekronik Teknikeri / Öğrenci
İş yerimde Casper TW8 laptop var. İşletim sistemi Windows Vista SP1. İş yeri olduğu için eskide olsa orjinal kullanmak zorundayız. Bilgisayara kutusundan çıkan kurtarma DVD'si ile format attım. Gene kutusundan çıkan DVD ile sürücü kurulumunu yaptım. Fakat şöyle bir sorunum var. İş yerindeki modeme kablolu ve kablosuz olmak üzere PC ve cep telefonları. Herhangi bir sorun yok internet bağlantımızda. Bu formatladığım laptop çevredeki diğer WiFi ağlarına bağlanıyor. Telefonlardan kurduğum mobil ağlara bağlanıyor fakat iş yerinin WiFi ağına bağlanmıyor.
Aygıt yöneticisinde ünlem işareti yok. Bağlandığı diğer ağlarda da sorun yok. İnternete girebiliyorum. Ama iş yerinin modemine bağlanmaya çalışınca şifreyi girdikten "Bağlanamıyor" diyor. Sorunu tanıla diyorum "Bu bilgisayardaki ağ bağdaştırıcının kablosuz ayarları Elektroservis ayarları ile eşleşmiyor" hatası ile karşılaşıyorum. Nasıl çözüm bulabilirim?

Sorunu çözdüm. Aynı sorunu yaşayanlar şunu deniyebilir. Ben daha önceden modem arayüzünden kablosuz ağ verimliliği için bir takım ayarlar yapmıştım. Kablosuz modunu sadece 11N ve kanal genişliğini 40 mhz ayarlamıştım. Laptop eski oluğu için 11b/g destekliyormuş o yüzden çalışmıyormuş. Aynı sorunu yaşayan olursa bağlanmaya çalıştıkları modem standartı ile wifi alıcılarının desteklediği standartın aynı olduklarını kontrol etsinler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı