CAT 3 Priz ve CAT 5 Priz Arasındaki Fark?

• Konuyu başlatan N3F3S
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 14B

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Benim evimde 16Mbit bağlantı hızı var ve hala eski 3 girişli piriz kullanıyorum ve onu değiştirmek istiyorum ama CAT 3 piriz almışım sizce CAT 5 piriz almama gerek var mı yoksa CAT 3 Piriz 16Mbit'i sıkıntısız şekilde destekler mi?

Not: Şu anki şekilde 16Mbit hızın %85-90'ını alabiliyorum.

Benim evimde 16Mbit bağlantı hızı var ve hala eski 3 girişli piriz kullanıyorum ve onu değiştirmek istiyorum ama CAT 3 piriz almışım sizce CAT 5 piriz almama gerek var mı yoksa CAT 3 Piriz 16Mbit'i sıkıntısız şekilde destekler mi?

Not: Şu anki şekilde 16Mbit hızın %85-90'ını alabiliyorum.
Direkt CAT6 al, farkı ise CAT5 100mbps destekler CAT6 1GBPS destekler. CAT3'ü bilmiyorum. :D

CAT3 bildiğin telefon pirizi, RJ11 şeklinde telefon ucu girer. İki veya dört kablo olur içerisinde. Telefon üzerinden gelen internet hattı kullanıyorsan eğer. Farklı etmenler etki edecektir hız için.

1. Santrale olan uzaklığın, bunu telekom bilebilir.
2. Bina içerisindeki kablonun kalitesi, durumu. (Apartman girişinden evine kadar gelen kablo nasıl ?)

Sadece ucu değiştirmen çok bir etki etmeyecektir. Eski binalarda kablonun tamamiyle değiştirilmesi fayda sağlayabiliyor.

CAT3 bildiğin telefon pirizi, RJ11 şeklinde telefon ucu girer. İki veya dört kablo olur içerisinde. Telefon üzerinden gelen internet hattı kullanıyorsan eğer. Farklı etmenler etki edecektir hız için.

1. Santrale olan uzaklığın, bunu telekom bilebilir.
2. Bina içerisindeki kablonun kalitesi, durumu. (Apartman girişinden evine kadar gelen kablo nasıl ?)

Sadece ucu değiştirmen çok bir etki etmeyecektir. Eski binalarda kablonun tamamiyle değiştirilmesi fayda sağlayabiliyor.
Hocam aslında internet hızı ile pek bir sıkıntım yok asıl sıkıntım internet kopma problemi bundan 4-5 ay önce gelen servis sağlayıcı ekipleri büyük ihtimal bu prizden dedi bu yüzden prizi değiştirmek istiyorum.
Telefon üzerinden gelen internet hattından kastın 3lü priz var prize kablo bağlı kablonun diğer ucu spliter a bağlı spliter ın da bir ucu modem e diğer ucu da telefona bağlı.

Ekibin büyük ihtimalle demek istediği şey sorun tesisattan kaynaklanıyor olabilir. Benzer sorunları çok gördüm, yaşadım.

Ekibin büyük ihtimalle demek istediği şey sorun tesisattan kaynaklanıyor olabilir. Benzer sorunları çok gördüm, yaşadım.
Bilmiyorum hocam bir çağırıyorum modemden diyor soruyorum priz ya da bağlantı olabilir mi diye yok onlar değil diyor 2-3 ay sonra yine çağırıyorum bu sefer sıkıntı prizden modemden değil diyor çok karışık yani.
Prizi değiştiririm eğer sıkıntı hala devam ederse modemide değiştirdiğim için geriye dediğiniz gibi altyapı kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı