CAT 5 kablo CAT 6 kablo ile uzatılabilir mi?

Gunners

Hectopat
Görseldeki aparat yardımıyla CAT 5 kabloyu CAT 6 kablo ile uzatmak istiyorum. Herhangi bir uyumsuzluk olur mu? Yoksa CA5 kablo mu alayım?
Alacağım kablo 10 metre.

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    35 KB · Görüntüleme: 60
Uzatabilirsiniz. Uçları uyumlu. Sıkıntı olmaz.

Tam detay bilmiyorum ama CAT6 almak boşa masraf olur diye düşünüyorum. Çünkü hız CAT5'e göre olur, bu durumda fazladan para verip CAT6 almanın bir anlamı olmaz. Tabi daha detaylı bilen arkadaşlar varsa onların yorumu daha geçerli olacaktır.

İndirimde olan bir CAT6 gördüm CAT5 ile yaklaşık aynı fiyatta. Yoksa CAT 5 alıp geçecektim zaten.

Tamam o zaman dostum belki bilmiyorsundur diye söyledim :). Fakat yine bir tavsiye olarak sahip olduğun CAT5 çok uzun değil ise hazır indirimde bulmuşken onu da CAT6 ile değiştirebilirsin :D.

Not: CAT6 kablonun linkini atarsan çok sevinirim :).

Tamam o zaman dostum belki bilmiyorsundur diye söyledim :). Fakat yine bir tavsiye olarak sahip olduğun CAT5 çok uzun değil ise hazır indirimde bulmuşken onu da CAT6 ile değiştirebilirsin :D.

Not: CAT6 kablonun linkini atarsan çok sevinirim :).
teşekkürler bilgi için. link atacaktım ancak amazondaki saatlik indirimlerdendi ben aldıktan 15 dakika sonra eski fiyatına geri dönmüş.
CAT 6 ile CAT5 arasında hız farkı olacağını sanmıyorum. Tek fark kablo dayanıklılığı. CAT5 iç ortam, CAT6 dış ortama uygun diye biliyorum.
bilgi için teşekkür ederim

Geri
Yukarı