CAT 6 VS CAT 7 Kablo

Whister

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir ethernet kablosu alacağım. Gittiğim bilgisayarcılar çok yüksekten fiyatı atıyor. Bu yüzden amazondan sipariş vermeyi düşünüyorum. Evimizde fiber yok. İnternet paketim 35mbit indirme, 6mbit yükleme. Ping değerimin düşük olmasını ve %0 paket kaybı olmasını istiyorum. Özellikle TruckersMP beni paket kaybından dolayı sunucudan atıyor.

Evimizde fiber olmamasından dolayı CAT7'yi pek tercih etmiyordum fakat bu bulduğum modeli öneren kişiler olduğu için listeme bunu da koydum. Fakat alfais en kötü model diyorlar o yüzden konu açmak istedim. Ugreen markası ise çok öneriliyor fakat bulduğum bazı modelleri 250 TL iken bu bulduğumun 150 TL olması şaşırttı.

CAT7
CAT6

Aradığım özellikler:
- Ping değeri düşük olacak.
- 20 metrelik bir kablo olacak.
- Paket kaybı yaşatmayacak.
- Beyaz veya gri renk olacak.
- Mümkünse amazon prime üzerinden satın alınacak.
- Maksimum bütçe 180-190 TL.
- Fiyatı çok yüksek değilse CAT7 olabilir ama CAT6 ilk tercihim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar sanırım siz anlamadınız. Ben size CAT6 mı almalıyım yoksa CAT7 mi diye sormadım. Sizce en iyi marka hangisi? Hangisini almak mantıklı? Hangisi fiyat performans ürünü diye soruyorum. Konuyu düzenleyen moderatör arkadaşta yanlış anlamış sorumu. Ben ethernet kablo önerisi istiyorum.

Arkadaşlar sanırım siz anlamadınız. Ben size CAT6 mı almalıyım yoksa CAT7 mi diye sormadım. Sizce en iyi marka hangisi? Hangisini almak mantıklı? Hangisi fiyat performans ürünü diye soruyorum. Konuyu düzenleyen moderatör arkadaşta yanlış anlamış sorumu. Ben Ethernet kablo önerisi istiyorum.

En iyi marka diye net bir şey yok. Kabloların sarım ve koruma kapasiteleri var. Ismi tam doğru yazmamış olabilirim. Mesela UTP sstp gibi isimleri oluyor. Bu kablonun dışarıdan ne kadar etkilenip etkilenmeyeceğini belirleyen bir şey. Sinyaldeki bozulmalar ve kayıplara etkisi var. Seçtiğiniz kabloların koruma özelliğini Google amcaya sorarak hangisinin size uygun olduğunu anlayabilirsiniz. He eğer illa marka ismi sorarsanız, bence Ugreen daha iyi derim. Farklı kablolarını kullanıyorum memnunum.

Nexans CAT6 veya Ugreen CAT6 öneririm.

CAT7 kabloları 100 metrelik kablodan 10.000 Mbps almak istiyorsanız kullanabilirsiniz, yoksa gereksiz masraf.

Nexans CAT6 veya Ugreen CAT6 öneririm.

CAT7 kabloları 100 metrelik kablodan 10.000 Mbps almak istiyorsanız kullanabilirsiniz, yoksa gereksiz masraf.
Nexans kabloları amazonda göremedim. Varsa 20mtlik link atabilir misiniz? Özellikle trendyol sahtekar ve dolandırıcı dolu. O yüzden amazondan almak istiyorum. Karşıma hep ugreen kablolar çıkıyor. Eğer amazonda nexans yoksa önerdiğiniz 20metre beyaz ugreen cat6 kablosu atabilir misiniz? Bugün almak istiyorum.

Araştırmalarım sonucu en kaliteli kablonun uGreen olduğuna karar verdim. Amazon üzerinden sipariş ettim ve gerçekten paketlemesi efsaneydi. Bir kablo için bile kat kat paketleme yapmışlar kutu ile birlikte gönderdiler. Kargo ertesi gün içinde elime ulaştı. Kablosu oldukça kalın ve dayanıklı. Ethernet bağlantı uçları oldukça kaliteli. Hız konusunda 0 kayıp. Ping değerim 2-3ms daha düştü. Çok memnun kaldım. İsteyenler bu kablonun 5-10-40 metre gibi seçeneklerini de alabilirler. Ben lazım olur belki diye düşünerek 20 metre aldım.

Aldığım kablo: Ugreen CAT6 Ethernet Kablosu

Geri
Yukarı