CAT 6 vs CAT 7 vs CAT 8

Attığınız görsele göre modeme gelen hızda sorun yok. 24 megabitin tamamını alıyorsunuz görünüyor. Ayrıca 10 yıllık altyapı inşaat sektöründe yeni sayılır.
İstediğiniz kablo ile değiştirin modeme gelen hız şu an için değişmez. Siz servis sağlayıcınız ile görüşmelisiniz. Paketiniz müsait ise yükseltme talep edeceksiniz. Sizin hızınızı 24 megabit olarak sabitlemişler. Bu arada testi tam olarak hangi cihazdan yapıyorsunuz ve o cihaz modeme nasıl bağlı?
Attığınız görsele göre modeme gelen hızda sorun yok. 24 megabitin tamamını alıyorsunuz görünüyor. Ayrıca 10 yıllık altyapı inşaat sektöründe yeni sayılır.
İstediğiniz kablo ile değiştirin modeme gelen hız şu an için değişmez. Siz servis sağlayıcınız ile görüşmelisiniz. Paketiniz müsait ise yükseltme talep edeceksiniz. Sizin hızınızı 24 megabit olarak sabitlemişler. Bu arada testi tam olarak hangi cihazdan yapıyorsunuz ve o cihaz modeme nasıl bağlı?
Görünüyor ama alamıyorum işte o hızı kablonun halini görsen yenilik bi durumu kalmamış normal telefon kablosu tek parçada değil 1 parça ek var kabloda. Laptop tan Ethernet kablosunu bağlayarak yapıyorum.
24Mbit ile tam 24Mbit alan var mı? İllaki düşecektir 22-18 arası gayet normal.
Var tabi hemen üst komşum net 24 veya 23.7 23.9 civarı alıyor normal telefon kablosu takılıydı bina içinden dairesine kadar. Cat7 kablo bağlattı ankastreden snr değerleri yükseldi daha önce Benim gibi 18 19 mgbt alırken şimdi 23.7 sen aşağı almıyor snr değerleride 35 civarı

SNR 8 üzerinde ise isterse 50 olsun isterse 100 hiçbir fark görmezsin. Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ancak ilk önce Turknet gibi bir sağlayıcıya geçip 75Mbit hız tanımlat. Eğer 75 sorunsuz alırsan boşuna boşuna 500/600kb/s fark için kablo çekmek zorunda kalmazsın. CAT8'de çeksen göreceğin tek fark Speedtest'te olur en fazla. Download hızında neredeyse fark olmaz. Dediğim gibi hız istiyorsan ilk önce 24Mbit'ten kurtul. Örneğin 3 4 sene önce Vodafone 24Mbit kullanıyordum SNR gayet yüksekti ama bana ne faydası vardı? Turknet 100Mbite geçtim SNR 8'e düştü ama internet 4 kat hızlandı.
Screenshot_20190920-134850_Samsung Internet Beta.jpg

SNR 8 üzerinde ise isterse 50 olsun isterse 100 hiçbir fark görmezsin. Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ancak ilk önce Turknet gibi bir sağlayıcıya geçip 75Mbit hız tanımlat. Eğer 75 sorunsuz alırsan boşuna boşuna 500/600kb/s fark için kablo çekmek zorunda kalmazsın. CAT8'de çeksen göreceğin tek fark Speedtest'te olur en fazla. Download hızında neredeyse fark olmaz. Dediğim gibi hız istiyorsan ilk önce 24Mbit'ten kurtul. Örneğin 3 4 sene önce Vodafone 24Mbit kullanıyordum SNR gayet yüksekti ama bana ne faydası vardı? Turknet 100Mbite geçtim SNR 8'e düştü ama internet 4 kat hızlandı.
Eki Görüntüle 440196
Herhangi bi ücret ödemeyeceğim elimde var cat7 kablo sadece yarım saat bi zaman harcamam lazım taahhütüm bittiği an türknet i deneyeceğim ankastreden hız ölçümü yaptırdım alt yapım 80 mgbt kadar destekliyor

Ankastrede priz varsa ya da elektrik kablo çekebiliyorsan direkt ankastreden modeme takıp hat değerleri ve hız testi yap. En iyi o şekilde görürsün o cihazlar doğru sonuç vermiyor. Ben ölçüm yaptırdığımda 60Mbit çıkmıştı şuan 90Mbit kullanıyorum.

Ankastrede priz varsa ya da elektrik kablo çekebiliyorsan direkt ankastreden modeme takıp hat değerleri ve hız testi yap. En iyi o şekilde görürsün o cihazlar doğru sonuç vermiyor. Ben ölçüm yaptırdığımda 60Mbit çıkmıştı şuan 90Mbit kullanıyorum.
Cat5-Cat6 kablolar evin içinde telefon prizinin arkasına mı monte ediliyor? Evin içinde kalın kablo gözükmüyor da.

Cat7 kablo çektiğimde o şekil deneyeceğim direk modeme bağlayıp. Şuanki kablo içler acısı çünkü
E38B061D-1B8A-4C13-B2E4-2C9982A22285.png
112A3B1D-9B06-4925-BC62-D3FACEA1E1D2.png

Kablo kirli filan ama sinyal değerlerin iyi. 75 Mbps'a kadar internet bağlatabilirsin bir sıkıntı yaratmaz.
24 Mbps interneti olup da 24'ü gören VDSL kullanıcısı yoktur. Kabloyla ilgisi yok yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı