Cat5E kablo access point olarak çalışmıyor

lecolawrld

Hectopat
Daha öncesinde sorunun modemim ile alakalı olduğunu düşünerek bir konu açmıştım (Cevap alamadım :( ) ancak şimdi sorunun kablodan olduğuna karar verdiğim için konu da değişti. Elimde yaklaşık 10 metrelik bir Cat5e kablo var ve taşınmadan önce bu kabloyu kullanarak 2. bir modemi access point olarak kullanabiliyordum, fakat kafaları koptuğu ve yıprandığı için yeni kafa taktırdım bir bilgisayarcıya, iki ucuna da. Ancak sonrasında normal internette kullanabilsem de modem için bağlantı sağlayamıyorum. Farklı modemlerle de denedim, olmadı. En son kabloyu ve bilgisayarı bir switch'e bağladım ki sorunu göreyim, internet gelmeyince anladım ki yüksek ihtimalle bilgisayarcı kafaları takarken bir hata yaptı. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yeniden kafa taktırmam sorunu çözer mi? Teşekkürler.

Hocam muhtemelen kafayı takarken kablolarını yanlış ya da eksik bağlamış. En iyisi uğraşmayın. Yeni CAT6 kablo alın kafanız rahat olsun.
Hocam eksik veyahut yanlış bağlanan yerleri düzeltmenin bir yolu yok mudur diye soruyorum. Yoksa yeni kablo almak elbette çözüm, şuan elimde daha kısa bir Cat6 var zaten, ama kısa, ucu ucuna zorla eriyor.

Gerekli penseye sahipseniz uç çakması zor değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı