Çözüldü Keenetic Access Point kablo seçiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ademsadik

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığım modeme (10 metre) CAT6 kablo ile bağli bir Access Point var. Elimde 2 adet farkli marka accees pointler bu kabloya takip denedim sorunsuz calisiyor.

Fakat Keenetic Omni bu kabloda calismiyor. Kablo uçlarını yeniledim. Aklima gelen seyleri denedim sonuc alamadim. Fakat kablonun ucuna 4'lü bir switc ekledim switcin 2.portundan Keenetic cihaza verince çalıştı. Kabloyu direkt olarak Keenetic'e takdigimda neden çalışmadı anlamıyorum.

2 metre kablo ile modeme takıp denedim sorunsuz calisiyor. Uzun kabloda hiçbir şekilde iletisim kuramadim.

Acaba sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cihazınızın portu 100 Mbps ise otomatik crossover modunu desteklemiyordur.

Oromatik crossover modu olmayan bir cihazı başka bir cihaza bağlamak istiyorsanız ya crossover kablo kullanmanız gerek ya da arada bir switch olması gerek.
Mavi porta takıyorsan çalışmamış olabilir Omni üzerindeki. Aynı olayı bende yaşadım dün Hero modemin üstündeki mavi port çalışmadı Access Point kurdum bende Hero modeme diğer LAN çıkışlarına takınca çalıştı mavi portu aşağıdaki gibi görüyor ve değiştiremiyorsun normal çıkışa çünkü yerine başkasını atıyor aynı özellikkte.

1670309869957.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi porta takıyorsan çalışmamış olabilir Omni üzerindeki. Aynı olayı bende yaşadım dün Hero modemin üstündeki mavi port çalışmadı Access Point kurdum bende Hero modeme diğer LAN çıkışlarına takınca çalıştı mavi portu aşağıdaki gibi görüyor ve değiştiremiyorsun normal çıkışa çünkü yerine başkasını atıyor aynı özellikkte.

Eki Görüntüle 1594816

Yok hocam mavi porta neden takayım. Diğer normal portlara takıyordum.

Kablonun diğer ucuna normal bir Switch takınca çalışıyor. Ama Keenetic'in bir cihazını takınca çalışmıyordu.
Muhtemelen voltaj gibi bir sorun var. Kısa kablo ile sorunsuz çalışıyorlar. Ama uzun kablo ile çalışmıyorlar.
2 kere farklı kablo ile denedim. Sonuç olumsuz.

Oromatik crossover modu olmayan bir cihazı başka bir cihaza bağlamak istiyorsanız ya crossover kablo kullanmanız gerek ya da arada bir switch olması gerek.

Çözüm

Bunu bilmeme rağmen aklıma gelmedi. Siz söyleyince olaya uyandım. Teşekkür ederim. Belki 100 kişiye sordum bu konuyu ama ben dahil hiçkimse bunu düşünemedi. Aynen dediğiniz gibi araya switch ekleyince sorunsuz çalışıyordu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı