CAT5e kablo desteklediği hızı vermiyor

yolda

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda haneye 1000 Mbps internet bağlattım. İlk geldiği gün 90-100 Mbps veriyordu. Ertesi gün 900'lere çıkmaya başladı. Birkaç gün böyle devam etti. Sonra 9 Mbps'ye kadar düştü, geri çıktı. CAT6 kablo kullandığım dizüstü bilgisayarımda böyle bir sorun yok, sabit 1000 Mbps veriyor. CAT5e kablo 1000 Mbps desteklemesine rağmen benim kablo kafasına göre değer veriyor. Benim gözden kaçırdığım bir şey yok ise kablo değişmekten başka çarem kalmıyor sanırım. Bilgisi olan birileri aydınlatırsa sevinirim.

Merhaba, yakın zamanda haneye 1000 Mbps internet bağlattım. İlk geldiği gün 90-100 Mbps veriyordu. Ertesi gün 900'lere çıkmaya başladı. Birkaç gün böyle devam etti. Sonra 9 Mbps'ye kadar düştü, geri çıktı. CAT6 kablo kullandığım dizüstü bilgisayarımda böyle bir sorun yok, sabit 1000 Mbps veriyor. CAT5e kablo 1000 Mbps desteklemesine rağmen benim kablo kafasına göre değer veriyor. Benim gözden kaçırdığım bir şey yok ise kablo değişmekten başka çarem kalmıyor sanırım. Bilgisi olan birileri aydınlatırsa sevinirim.

Kullandığın kablo doğru 1000MBPS destekliyor. Ancak bu kablo eğer farklı bilgisayarlarda da aynı problemi yapıyor ve başka örnek CAT6 gibi kabloda sorun yoksa değiştirmekten başka bir çözümü yok.

Önceki CAT5 kablomda ben de sizinle aynı problemi yaşıyordum. Bir kısmında temassızlık olduğunu fark ettim. Belki bu tarz bir sorun olabilir. Kablo çok oynayınca internet komple gidiyordu ama normal halinde de 100 Mbps civarı veriyordu. En temizi kablo değiştirmek gibi duruyor sanırım.

Depresyona girmiştir hocam 1-2 gün kullanmayın depresyondan çıkar belki🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı