CAT6 kablo modeme olmuyor

Ömer Kurşun

Hectopat
CAT 6 kablo aldım 80 TL verdim iyisinden aldım, ama modeme jack olmuyor babam jackini değiştirmek istemiş telefoncu gitmiş CAT5 kablo vermiş modeme olmaz demiş ne kadar doğru bu ve verdiğim para boşa mı gitti ve evdeki kablo çok ince çok kötü kabloydu ondan CAT6'ya geçtim. Direkt modeme olmadı.

CAT 6 kablo aldım 80 TL verdim iyisinden aldım, ama modeme jack olmuyor babam jackini değiştirmek istemiş telefoncu gitmiş CAT5 kablo vermiş modeme olmaz demiş ne kadar doğru bu ve verdiğim para boşa mı gitti ve evdeki kablo çok ince çok kötü kabloydu ondan CAT6'ya geçtim. Direkt modeme olmadı.
Hangi kabloyu aldınız. Link atabilir misiniz?

PC'ye takılıyor ise modeme olması lazım. Sarı girişe takıyorsunuz değil mi modemde?

Hayır amacım griye takmak PC'ye değil yani internetin asıl yerinden modeme uzatılan kablo ince işte onun yerine bunu aldım kaliteli olsun diye yani PC'ye kablosuz bağlıyorum kalblolu değil.

Rj11 sokete Rj45 jack uyumsuz olur zaten. Rj11 çalışması için 2 kablo gerekir. Cat 6 kablo içinden 2 adet rengi seçip Rj11 uç çakılması gerekiyor. Ben de kaliteli kablo alıp bu şekilde yaptım.
20210927_191344.jpg

RJ11 sokete RJ45 jack uyumsuz olur zaten. RJ11 çalışması için 2 kablo gerekir. CAT 6 kablo içinden 2 adet rengi seçip RJ11 uç çakılması gerekiyor. Ben de kaliteli kablo alıp bu şekilde yaptım.
Eki Görüntüle 1175073

Yapılabiliyor degilmi yani.
Hangi kabloyu aldınız. Link atabilir misiniz?

Geri
Yukarı