Ankastreden Modeme CAT6 Kablo Çekmek

Gideon

Kilopat
Daha fazla  
ADSL kullanıcısıyım. İnternetimde sürekli kopma olmaya başladı. Turknet kullanırken telefon hattım da vardı fakat Netspeed’e yalın internet olarak geçtim. İnternet kablolarını yenilemek istiyorum. Şuanki kablolar normal telefon kablosu ben CAT6 kablo çekmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ? Elektrikçiler bu işlemi yapıyor mu ?

Elektrikçiler yaparlar. Ancak ADSL kullandığın için pek fazla faydasını göremezsin, senin kaliteli bir bakır kablo çekmen daha iyi olur.

Bu maliyetli bir durum, teknik ekip isteyin, hem ankastreden hemde evden ölçüm isteyin, size iç tesisat sorunu derlerse değiştirin.

Her değişim hız artımı getirmez, hatta çakma kablo dediğimiz bakır kalitesi kötü ve bakır oranı az kablo kullanırsanız değerleriniz daha kötü bile olabilir.

Arkadaşlar benim sorum olacak
Ankastreden cat 6 çektim daireye 30 metre arada bir ek var
Aşağıdan hattı alırken cat6 uçlarını gruplayarak çektim kablo kalınlaşmış oldu
Şimdi hız olarak 30 megabit alıyorum ama snr çok kötü Asus modemden snr 16 olarak manuel ayarladım hız 13 megabit düştü ve kopma olmuyor
Sorum şu cat6 kabloları gruplamam hat uzunluğumu arttırmış olabilir mi ? Sadece 2 kablosunu mu kullansam.snr düzelmesine etki eder mi ?

Arkadaşlar benim sorum olacak
Ankastreden cat 6 çektim daireye 30 metre arada bir ek var
Aşağıdan hattı alırken cat6 uçlarını gruplayarak çektim kablo kalınlaşmış oldu
Şimdi hız olarak 30 megabit alıyorum ama snr çok kötü Asus modemden snr 16 olarak manuel ayarladım hız 13 megabit düştü ve kopma olmuyor
Sorum şu cat6 kabloları gruplamam hat uzunluğumu arttırmış olabilir mi ? Sadece 2 kablosunu mu kullansam.snr düzelmesine etki eder mi ?
Deneyerek görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı