CAT6 kablosu sonrası SNR Margin değeri daha da düştü

Rakunner

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski ve kablosu yıpranmış olan CAT5e Ethernet kablolarını ugreen marka CAT6 ile değiştirdim ancak 15m metre civarında olan CAT6 kablosundan eski CAT5e ye göre çok daha düşük SNR margin değeri aldım. Kısa kablolar o kadar düşük margin değeri vermedi. Sorunu uzun kabloda yaşadım.

Eski kablo CAT5e de SNR margin değerim 13.5.
Yeni Ugreen marka kablodaki SNR margin değeri 9.

Sebebini tam anlayamadım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Snr marginin düşük olması iyi birşey değil. Hız arttıkça snr margin düşer orası ayrı ama sizin anlattığınıza göre hız artmamasına rağmen snr düşmüş. Sebebi kablonun uzun olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Snr marginin düşük olması iyi birşey değil. Hız arttıkça snr margin düşer orası ayrı ama sizin anlattığınıza göre hız artmamasına rağmen snr düşmüş. Sebebi kablonun uzun olmasından kaynaklanıyor olabilir.
Benim anlamadığım aynı uzunluktaki cat5 nasıl oluyor da aynı uzunluktaki cat6 dan fazla margin değeri veriyor. Zaten margin 8 in altına düştü mü bende internet kopuyor.

Not: 16mibt internet paketi kullanıyorum.

Özür diliyorum Hat zayıflaması ile SNR Margin'i karıştırmışım.

Geri
Yukarı