SNR Margin Değeri Düştü

FearlyGhost

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle bizim bağlantı kopma problemimiz vardı. D-Smart'ı aradık ve arıza kaydı oluşturdular. Yarın adamlar geldi. Kabloyu falan her şeyi yenilediler ve sorun çözüldü. Buraya kadar her şey güzel. Ama bir sorun var. Kabloyu dandik mi taktılar bilmiyorum ama önceden SNR değeri 27 görürken 8'e düştü. İşte resmi:
Ekran Alıntısı.PNG

Gördüğünüz gibi sorunu çözdüler ancak SNR değeri vb. yerlere indi. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmamız lazım sence?
Burdan bir çözüm söylemek zor. Ekiplerin gelip yeniden kontrol etmesi gerekir. Fakat ben bina içi hattan bu kadar CRC hatası olacağını düşünmüyorum. Siz ekipleri tekrardan çağırtın gelsinler baksından. Bina girişindeki telefon panosundan ölçüm yaparlar bide daire içinden ölçüm yaparlar sorun tespit edilir.

Burdan bir çözüm söylemek zor. Ekiplerin gelip yeniden kontrol etmesi gerekir. Fakat ben bina içi hattan bu kadar CRC hatası olacağını düşünmüyorum. Siz ekipleri tekrardan çağırtın gelsinler baksından. Bina girişindeki telefon panosundan ölçüm yaparlar bide daire içinden ölçüm yaparlar sorun tespit edilir.
Yalnız adamların ölçtüğüne göre SNR değeri 35 gösteriyor. Ama modemde 8'i geçmiyor. (Bundan dolayı CRC hatası oluşuyor.)

TT sabotaj yapmış gibi duruyor. İnternet kesildi mi hiç? Kesildiyse kaç dakika? Ankastre kutusundan mı düzelttiler yoksa saha dolabına da müdahale oldu mu? Kablo yenilediler derken ek mi yaptılar ne oldu?

TT sabotaj yapmış gibi duruyor. İnternet kesildi mi hiç? Kesildiyse kaç dakika? Ankastre kutusundan mı düzelttiler yoksa saha dolabına da müdahale oldu mu? Kablo yenilediler derken ek mi yaptılar ne oldu?
İnternet hiç kesilmedi. Kablo olarak da oksitlenme olmuş değiştirdiler.

TT müdahalesinden sonra böyle hat değerleri düşen interneti gidip bir daha gelmeyen çok var. Kablo yenilersen sorun çözülür gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı