CAT6 kabloya RJ11 jak takılabilir mi?

İlk bağlantıyı sağlayın, sorun çıkmazsa gerek yok. Bağlantıdan sonra hat değerlerini atarsanız bakarız.

Şu an bağlı zatende hat değerlerimde iyi ama oyunda paket kaybı yaşıyorum ve 10 Mbps interent geliyor speeed teste YouTube'da 10 Mbps'ini kullanabiliyorken TW'de 4 Mbps kullanıyor sorun modem kaynaklı galiba o yüzden yeni modem aldım sorun düzelir inş.

Ev telefonu kullanmıyorsanız bantladığınız kabloya direkt RJ11 çakıp modeme takın. Telleri bantlamak zamanla sorun oluşturur, sağlıklı değil. Ev telefonu yoksa splittera bağlamanın manası da yok.

Ev telefonu kullanmıyorsanız bantladığınız kabloya direkt RJ11 çakıp modeme takın. Telleri bantlamak zamanla sorun oluşturur, sağlıklı değil. Ev telefonu yoksa splittera bağlamanın manası da yok.

Hocam ev telefonu var ve çakmak için özel pense lazım o yüzden yak konnektörle bağlayacağım.

Hocam ev telefonu var ve çakmak için özel pense lazım o yüzden yak konnektörle bağlayacağım.

Ben dediğin olay ile bağladım yani CAT 6 kablodan kabloyu kesip YAK ile telefon kablosuna bağladım sonra telefon kablosunun ucuna RJ-11 çakıp modeme takınca tam oturdu ve daha iyi hat değerleri aldım, fotoğrafı atıyorum bak şöyle:

20211231_035312.jpg

20211231_035323.jpg

Hocam eskisine göre bir fark yaşadın mı hat derğerleri ping vs yoksa zaten hep böyle miydi?
Hat zayıflamam CAT 6 kabloya RJ-11 çaktığımızda 37.4 ve SNR margin değerim 4dB oldu, sonra bu şekilde bağlayınca hat zayıflamam 13.7 ve SNR 14.4 oldu. CAT 6 çekilmeden önce hat zayıflamam ise 14.4 ve SNR margin değerim 50Mbps hızda bile 8dB değerlerindeydi, şimdi 75Mbps hız ve ortalama değer olarak SNR margin 10.8dB oluyor gün içinde en düşük.

Ping sorunum kablo değiştikten sonra düzelmedi ama, Türk telekom arıza kaydı oluşturunca düzeldi. Ben kabloyla bina içi tesisatımı iyileştirmiş olup öyle bir olasılığı ortadan kaldırmış oldum sanırım.

Hat zayıflamam CAT 6 kabloya RJ-11 çaktığımızda 37.4 ve SNR margin değerim 4dB oldu, sonra bu şekilde bağlayınca hat zayıflamam 13.7 ve SNR 14.4 oldu. CAT 6 çekilmeden önce hat zayıflamam ise 14.4 ve SNR margin değerim 50Mbps hızda bile 8dB değerlerindeydi, şimdi 75Mbps hız ve ortalama değer olarak SNR margin 10.8dB oluyor gün içinde en düşük.

Ping sorunum kablo değiştikten sonra düzelmedi ama, Türk Telekom arıza kaydı oluşturunca düzeldi. Ben kabloyla bina içi tesisatımı iyileştirmiş olup öyle bir olasılığı ortadan kaldırmış oldum sanırım.

Hocam hat değerlerinizin değişmesinin nedeni bu eki yapmanız değil mi?

Hocam hat değerlerinizin değişmesinin nedeni bu eki yapmanız değil mi?
Şöyle izah edeyim, CAT 6 kabloya RJ-11 çaktığımız zaman RJ-11 tam oturmadığı için CAT 6 kablo ile iyi bir bağlantı sağlayamadık. Ancak Türk telekomun bana verdiği telefon kablosu RJ-11 portuna tam oturduğu için değerlerim düzeldi diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı